PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395342}

Evangelion 1.01: (Nie) jesteś sam

Evangelion Shin Gekijōban: Jo
7,4 4 271
ocen
7,4 10 1 4271
Evangelion 1.01: (Nie) jesteś sam
powrót do forum filmu Evangelion 1.01: (Nie) jesteś sam

Ostatnio postanowiłem obejrzeć ten film z moją dziewczyną, która już obejrzała ze mną parę anime i dobrze je przyjęła. Więc postanowiłem pokazać jej tytuł, który sobie bardzo bardzo cenię. Ogólnie mowa była o tym, że film będzie przystępniejszy dla szerszej widowni i że będzie odpowiedni nawet dla tych co wcześniej nie oglądali serialu (lub nie czytali mangi). Ale tu przychodzi rozczarowanie. 1.01 nam dostarcza więcej scen batalistycznych, walk Evangelionów i innych mało istotnych motywów nie koncentrując się należycie na postaciach, ich motywach i historii przedstawionego świata. Skończyło się na tym, że ja musiałem dopowiadać to o czym nie wspomnieli w filmie, a moja dziewczyna pod koniec zasnęła. Miał być hicior, jednak poza odnowioną kreską, kilkoma ładnymi efektami i nowym design'em 5tego anioła nic nie ulepszyli... stwierdziłbym, że nawet popsuli.

Evangelion to jedna z moich ulubionych serii anime, a właściwie ulubiona. Dlatego na początku byłem entuzjastycznie nastawiony na pomysł z filmami pełnometrażowymi i informacja o nowym zakończeniu też wzbudziła pozytywne emocje. Chociaż "End of Evangelion" jako zakończenie jest dla mnie genialny, to miło by było zobaczyć jeszcze coś alternatywnego, bądź tez jakąś przemyślaną kontynuację. Jednak po tym co zobaczyłem w 1.01 jestem sceptycznie nastawiony. Gainax dał nam odgrzewany kotlet.

b3r53rk3r

Czy Rebuild jest przystępniejszy niż seria? O tym dowiemy się dopiero po obejrzeniu wszystkich filmów. Pierwszy film nie może wyjaśniać - musi właśnie budować tajemnice.

:Chociaż "End of Evangelion" jako zakończenie jest dla mnie genialny, to miło by było zobaczyć jeszcze coś alternatywnego, bądź tez jakąś przemyślaną kontynuację. Jednak po tym co zobaczyłem w 1.01 jestem sceptycznie nastawiony. Gainax dał nam odgrzewany kotlet."
Nie wiem skąd ten sceptycyzm. Sam widzisz, że zakończenie jest genialne i zapowiada niemałe zmiany i uwierz mi, te zapowiedzi to nie pic na wodę.

użytkownik usunięty
bk201

Właśnie obejrzałem 2 część Rebuilda i niestety nie przypadł mi do gustu. Pozmieniano trochę fabułę, pozostawiono dużo charakterystycznych scen i ujęć, na siłę dodano jedną nową postać kosztem jednej starej.Zbyt duże zmiany by traktować to jako po prostu "NGE FullHD" a zbyt małe, żeby to traktować jako coś innego niż "skok na kasę".
Osobiście czekam teraz tylko na Hellsing Ultimate 08 - twórcom tej serii udało się zadowolić zarówno fanów starej serii TV, mangi jak i nowych odbiorców =)

Jak dla mnie w dwóje mamy ogromne zmiany. Nie "pozmieniano trochę fabułę" a zmienioną ją w dużym stopniu. Ale jak kto lubi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones