PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651}

Evita

6,8 7 707
ocen
6,8 10 1 7707
6,5 4
oceny krytyków
Evita
powrót do forum filmu Evita

Znakomita biografia Evy Peron i znakomita rola Madonny. Do tego świetna ścieżka dźwiękowa. Gdyby tę rolę zagrała Meryl Streep (grając nawet gorzej i śpiewajac bez porównania słabiej) to otrzymałaby co najmniej nominację do Oscara. Film, który musi znać każdy prawdziwy znawca kina.

ocenił(a) film na 10
aledeto

Kochałam Madonnę, kocham i kochać będę!
Jest wspaniałym dowodem na to że można być genialną piosenkarką utrzymującą się od lat na szczytach list przebojów i jednocześnie aktorką grającą we wspaniałym filmie!

ocenił(a) film na 10
CarloRossi88

Bardzo podoba mi się twoje podejście ;)

aledeto

Meryl Streep grająca gorzej od Madonny? W jakim ty świecie żyjesz?

sneeky_monkey

Madonna jest taką sobie aktorką. W tym filmie nic "czyniącego ją lepszą od Meryl Streep" nie ma. Ot, dobra rola nic więcej.

aledeto

Nie lubię Madonny - ale za tą rolę faktycznie należała się jej nagroda. Świetnie zaśpiewana i równie dobrze zagrana rola.

ocenił(a) film na 10
attra

W sumie, Madonna jest beznadziejną aktorką, ale bardzo ją lubię, a ta rola wyszła jej naprawdę dobrze ;)

ocenił(a) film na 10
attra

Madonna nigdy mnie nie zachwycała jako piosenkarka - nie mój styl - ale oglądałam sporo materiałów, w których się wypowiadała odnośnie tego filmu. I naprawdę zyskałam dla niej szacunek, włożyła w to mnóstwo pracy, mnóstwo wysiłku - znacznie więcej niż pewna pani, która celem zagrania w pewnym nowszym kasowym musicalu ścięła włosy i schudła oraz urządziła tour po wszelkich możliwych stacjach telewizyjnych tudzież radiowych, tudzież redakcjach, opowiadając o tym z męczeńskim zapałem.

ocenił(a) film na 8
aledeto

Aktorzy uratowali ten film- moim zdaniem najgorsze dzieło Webbera...

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

Na pewno nie najlepsze. Film podobał mi się bardziej niż większość scenicznych wersji, które widziałam do tej pory.

aledeto

w jakim ty świecie żyjesz? Streep nie tylko o niebo lepiej gra (porównanie obu zakrawa na kpinę) do tego lepiej śpiewa. Obejrzyj Pocztówki znad krawędzi to posłuchasz, jak śpiewa.

ocenił(a) film na 10
Unibet_78

dobrze wiesz o co chodzi: Streep za te role dostałaby Oscara, niezależnie od tego co i jak by wniosła do filmu. Brak nagrody dla MaAdonny był tendencyjny i spowodowany brakiem innych dokonan

aledeto

moim zdaniem to jedyna chyba rola którą zagrała dobrze, ale nie ponadprzeciętnie. /tymbardziej konkurencja w tym roku była silna i były dużo lepsze aktorki.

ocenił(a) film na 7
aledeto

Dokładnie! Zgadzam się z Tobą, nagroda AKURAT za tę rolę należała się Madonnie!

aledeto

Ekhm, Meryk gorsza od Madonny?! WTF?! No sorry, ale to już przesada.

ocenił(a) film na 9
filmowy_laufer

Chodziło że gdyby tak było. Grą Meryl nikt nie dorówna, ale fakt faktem, że Madonna niedoceniona za tę rolę... powinna dostać Oscara, a już o samej nominacji to nie mówię...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones