PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644064}

Ewolucja planety małp

Dawn of the Planet of the Apes
7,0 89 909
ocen
7,0 10 1 89909
7,0 28
ocen krytyków
Ewolucja planety małp
powrót do forum filmu Ewolucja planety małp

Zawiodłem się na tym filmie. Realizacja, aktorzy, efekty, wszystko super. Niestety najważniejsza rzecz czyli fabuła kuleje. Postacie są tak do bólu schematyczne i przerabiane setki razu, że już po kilku sekundach zetknięcia się z daną postacią wie się o niej wszystko. Co zrobi, jak się zachowa, kim jest.

Do tego niezwykle przewidywalny rozwój wydarzeń. Np. gdy Ellie wkręciła się na wyprawę tekstem "może będzie trzeba kogoś opatrzyć" byłem w 100% pewien, że tym opatrywanym będzie małpa czym zyskają sobie ich zaufanie. No powiedzcie, czy ktokolwiek z was był zaskoczony takim rozwojem wypadków, że ona dała lekarstwo żonie Cezara? Znowu, schematy przerabiane setki razy!

Wreszcie, zupełnie nieprzemyślane rzeczy. Małpy strzelają sobie z karabinów przez pół filmu, a czy któraś choć raz przeładowuje? Oczywiście, że nie, przecież nie ma magazynków zapasowych, a że palce do spustu mają ciężkie to po kilku sekundach (bo tyle trwa opróżnienie magazynku takiej broni na ciągłym ogniu) te ich karabiny powinny się nadawać tylko w charakterze pałek, a tymczasem one niezrażone strzelają i strzelają. Na prawdę, po produkcji za taką ciężką kasę można by wymagać choć odrobiny zastanowienia nad tym co się kręci i czy to ma najmniejszy sens!

Tak więc zgodnie z myślą z tematu. Od strony realizacji film bardzo dobry, ale obok porządnego filmu (a zwłaszcza filmu science-fiction) to nawet nie stało.

ocenił(a) film na 7
ellsworth

Opinia taka sama, ocena inna. BTW, to pierwszy film z serii o Planecie Małp, który obejrzałem i... nie wiem czy będę się zabierać za kolejne...

ocenił(a) film na 5
Juna_3

Te "stere" polecam.

ocenił(a) film na 8
Juna_3

zrobiles sobie krzywde zaczynajac od tego filmu. Od poczatku ogladajac mozna wkrecic sie w ta serie i docenic nowe odslony jako doskonale uzupelnienia

ocenił(a) film na 6
ellsworth

Zgadzam się z tobą od momentu jak ludzie i małpy zaczęły "Iść sobie na rękę" to było nudno i przewidywanie jak w kreskówkach dla dzieci. Co do efektów to w sumie robią na mnie wrażenie wygenerowane dinozaury, czy bitwa między elfami i krasnoludami, coś czego w realnym życie nie zobaczymy. A tu tyle zachodu o to żeby małpa komputerowa wyglądała jak zwykła żywa małpa.

ocenił(a) film na 7
ellsworth

Bo taka lekka rozrywka miała być, szczególnie dla młodzieży która zapełnia sale kinowe szukając taniej i płytkiej (ale za to efektownej) rozrywki , a nie jakieś "wielkopomne dzieło" ...

ellsworth

co ty masz miedzy uszami? niech lekarz sprawdzi czy to MÓZG.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones