PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739774}
5,9 14 878
ocen
5,9 10 1 14878
4,5 17
ocen krytyków
Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
powrót do forum filmu Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

Jak wyżej. Kim ona jest? Poznajemy ją jako nauczycielkę angielskiego, którą niby przypadkiem spotyka na swojej drodze Fabian. Ale jej ostatnia scena, gdzie zdejmowała perukę po tajemniczym telefonie, zupełnie namieszała mi w głowie. Może ja coś przegapiłam, ale serio nie zrozumiałam kim ona jest. Czy kimś podstawionym z SB? Donosiła na niego? Pomóżcie mi to rozkminić, dobrzy ludzie :-) Swoją drogą film świetny, muzyka rewelacyjna (uwielbiam taki swing o big bandy), a Maciuś... ach Maciuś :-) przeuroczy. Nic tylko się zakochać :-)

ocenił(a) film na 8
gnothi_seauton

Sądzę, że podstawioną agentką SB, w końcu wzięto głównego bohatera za szpiega z UK. Przy pierwszym spotkaniu siada przy jego futerale, okazuje się przypadkiem, że skończyła dwa lata szkoły muzycznej itd. Ostatni telefon prawdopodobnie donosił o pomyłce i o konieczności szybkiego zwinięcia akcji.

ocenił(a) film na 7
gnothi_seauton

Była podstawioną agentką SB. To tłumaczy drogie jak na tamte czasy stroje, znajomość języka, talent wokalny. Cała akcja była zaplanowana, dlatego nagle nikt nie robił problemów zespołowi śpiewającemu po angielsku w komunistycznym kraju.

ocenił(a) film na 7
gnothi_seauton

rozmowa stuhra i zborowskiego w samochodzie, pod koniec filmu wszystko przecież dokładnie tłumaczy

ocenił(a) film na 7
waclawsmietana

Mógłby ktoś napisać o czym rozmawiali, bo akurat na tej scenie nie byłam w sali kinowej :(

ocenił(a) film na 3
heylolitahey20

SPOILER!!

Zborowski mówi do Sthura, że omyłkowo wzięto go za inną ważną postać przybywającą z Zachodu i podlegał obserwacji przez panią Modestę, która pracowała dla SB.

Słaba była z niej agentka, skoro znikała na wiele dni i nie chciała nic o sobie mówić. Gdyby główny bohater był naprawdę szpiegiem, to nie nabrałby się na jej marne alibi.

ocenił(a) film na 4
Kung_Fu_Master

A gdzie w tym wszystkim temat hasła, które Stuhr znalazł pod koniec w jej pokoju?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones