PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748574}

Facet na miarę

Un homme à la hauteur
6,4 36 365
ocen
6,4 10 1 36365
Facet na miarę
powrót do forum filmu Facet na miarę

Obejrzałem bo liczyłem na to że będzie zabawnie... Było wszystko tylko nie zabawnie...
1) Strasznie mi przeszkadzało to że ten facet miał normalne proporcje dorosłej, zdrowej osoby. Został po prostu zmniejszony komputerowo i to było tak bardzo widoczne, że przeszkadzało mi oglądać film. W jednej scenie sięgał komuś do pękpa, a w drugim ujęciu w tej samej scenie już do ramion. Zresztą absurdem jest branie aktora który ma 187 cm do takiej roli :)
2) Po cholerę babka, która ma tak niskiego faceta, zakłada 10 centymetrowe szpile na każdą randkę?
3) Fabuła była mega przewidywalna
4) Niektóre żarty żenujące (jak ta scena gdzie jakiś facet idąc potrąca głównego bohatera i tłumaczy się że nie widział)
Film po prostu głupi, mnie bardziej zirytował niż rozśmieszył

ocenił(a) film na 6
krzyche86

no to, że dorabiany komputerowo to faktycznie rzuca się w oczy i mogli aż tak go nie "skracać". dorosły mężczyzna przy wzroście 136 cm musiałby mieć cechy karłowatości. a przecież wystarczyłoby, żeby był niższy od niej o głowę.

ocenił(a) film na 7
krzyche86

Co masz na myśli, pisząc zdrowej osoby? Niski wzrost to cecha jak kolor oczu czy włosów. Niski wzrost nawet spowodowany wadą przysadki to choroba? I to określenie "normalnej". Czy niski wzrost to nienormalność? O tym właśnie jest ten film. O ludziach jak Ty, dla których niski wzrost jest chorobą i czymś "nienormalnym".
P. S. Danny DeVito ma 147 cm wzrostu. Też wg. Ciebie jest chory?

ocenił(a) film na 2
Jotka1606

Proszę zwrócić uwagę że słowo "chory" to nie obelga - to po prostu określenie oznaczające jakąś jednostkę chorobową, nieprawidłowe działanie narządów wewnętrznych, itp. "Normalny" to znaczy posiadający takie cechy jak większość osób. Na przykład dla niedoboru wzrostu nienormalny to taki którego wzrost jest poniżej 3 centyla lub poniżej 2 odchyleń standardowych odpowiednio dla wieku, płci i populacji. Znów, "nienormalny" to żadna obelga, a opis. Za niskim wzrostem najczęściej kryje się jakaś choroba. I ludzie karłowaci są najczęściej na coś chorzy co spowodowało karłowatość. (Tak jak mając kaszel, świadczy to o jakiejś chorobie).

ocenił(a) film na 6
krzyche86

Wiesz, że jest rodzaj karłowatości, które nie wpływa na proporcje ciała? Nie wiesz? Nie pisz.

ocenił(a) film na 6
krzyche86

Karłowatość prawdziwa: powstaje na tle zatrzymania wzrostu we wczesnym dzieciństwie. Budowa ciała jest proporcjonalna, przyczyną karłowatości jest krzywica, która nie doprowadziła do zmian zniekształcających.

ocenił(a) film na 8
krzyche86

Nie, wcale słowo "nienormalny" nie jest obelgą. Ja jestem bardzo niska i mam normalne proporcje ciała, nie mam żadnych cech karłowatości ani problemów hormonalnych. Co więcej mam też taką koleżankę, niższą ode mnie. Dobrze by było się douczyć. I widzieć na świecie coś więcej niż tylko czubek własnego nosa.

ocenił(a) film na 7
krzyche86

No tak ja też na to zwróciłam uwagę. Myślę że zaangażowanie niskiego aktora byłoby dużo lepszym pomysłem. Ja jestem pod urokiem filmu, w jakiś sposób mi się podobał ale przerobienie komputerowo Alexandra rzeczywiście słabe.

aniadolan1

Ja również liczyłam na dobrą, lekką komedię, a film był po prostu nudny :(

ocenił(a) film na 6
aniadolan1

Ale wiecie, że istnieje rodzaj karłowatości, która nie zaburza proporcji ciała?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones