film

Film balkonowy

2021
1h 40m
7,6 19 682
oceny
7,6 10 1 19682
8,1 33
oceny krytyków
Paweł Łoziński przygląda się przechodniom ze swojego balkonu. Zobacz pełny opis
Film balkonowy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Orzeł
Film zdobył nagrodę Orzeł, 7 innych nagród oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Recenzja filmowa
Tutaj dramaty rodzinne, kryzys męskości i przemowa o pustce we wszechświecie sąsiadują z rozmową o lodach.... ... czytaj więcej
Film balkonowy
Zwiastun nr 1
Film balkonowy
Movie się Jak podobały nam się "Morbius", "Film balkonowy" i nowe "Fantastyczne zwierzęta"?
nr 1 2022-03-29T09:28:02 https://fwcdn.pl/webv/08/55/60855/60855.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/176/877376/Film_balkonowy_trailer_CIl.vp9.1080p.webm
Movie się
Jak podobały nam się "Morbius", "Film balkonowy" i nowe "Fantastyczne zwierzęta"?
W nowym odcinku "Movie się" bierzemy na celownik ekranizację komiksu Marvela "Morbius" z Jaredem Leto w tytułowej roli, jeden z najlepszych polskich dokumentów ostatnich lat "Film balkonowy" w reżyserii Pawła Łozińskiego, a także kolejną odsłonę cyklu "Fantastyczne zwierzęta". Na rozmowę zapraszają Julia Taczanowska, Michał Walkiewicz oraz Łukasz Muszyński.    2022-04-09T09:43:52 https://fwcdn.pl/webv/09/79/60979/60979_5.6.jpg

Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia oCzy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. Film to radykalny powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

studio
HBO Max / Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy (współfinansowanie) / Paweł Łoziński Produkcja Filmów / więcej
tytuł oryg.
Film balkonowy
inne tytuły
The Balcony Movie Miedzynarodowe
więcej
Film nakręcono w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Mam wrażenie, że autor nie umie rozmawiać z ludźmi… wiele ciekawych wątków pominiętych, nie miały nawet szans na rozwinięcie się. 10 sekundowe przerwy w rozmowie, podczas których zaczynało skręcać z niezręczności.
Często same rozpoczynanie rozmowy wydawało mi się mało serdeczne.
Rozumiem, że aby wyciągnąć czystą...

więcej

Ogromna praca reżysera i pomocników. Dobór rozmówców i tematów był (co oczywiste) stronniczy. Ale twórca poszedł wg mnie w dobrym kierunku; zrobił film pozytywny, o potrzebie zainteresowania drzemiącej w każdym z nas.
Brawo.

dokument 100% ?

ocenił(a) film na 6

az ciezko uwierzyc ze te wszystkie rozmowy odbyly sie tak spontanicznie..

To odpowiedź jednej z bohaterek spod balkonu Pawła Łozińskiego. Niby prosty, ale jak niecodzienny pomysł! Przeżyłam całą gamę emocji - od zaciekawienia, poprzez najszczerszy do łez śmiech aż do prawdziwego smutku. I jakże mi było żal, że seans już się skończył. Coś pięknego.

Pokazuje, że w życiu tak na prawdę wszyscy pragniemy tego samego - bycia dla kogoś ważnym, pozostawieniem po sobie czegoś dobrego. Czasami każdy z nas patrzy w tył i zastanawia się, czy decyzje, które podjął w życiu, były słuszne. Autentyczne i szczere historie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones