PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666870}
6,6 23 429
ocen
6,6 10 1 23429
4,4 14
ocen krytyków
Fotograf
powrót do forum filmu Fotograf

FOTOGRAF

ocenił(a) film na 9

Widziałam w poniedziałek, myślę o tym filmie do dzisiaj, bo jest tak wielowarstwowy i zmusza do tylu pytań! Samo "ruskie zło" to tylko jeden z jego wątków, thillerowa akcja to też tylko jeden z poziomów tego filmu. Główne dla mnie pozostaje pytanie czy w życiu mówimy swoim głosem, czy nasz własny głos jest nam w ogóle potrzebny ? Nie uważam, ze tylko w Rosji ludzie nie mówili i nie mówią i nie żyją prawdziwie. Wcale nie jesteśmy lepsi, tylko delikatniej uczestniczymy w tym somooszukiwaniu się, w braku autentyczności, w trwaniu przy prawdzie. W mojej pracy o takich mówi się, ze są mało inteligentni, bo życie to mądry kompromis. Nawet jeżeli prowadzi do kłamstwa ? Lepsza jest Natasza czy jej ojciec albo ten Lebiadkin, albo szef kadr z pierwszej sceny ?

ocenił(a) film na 9
orkan3

Świetny film potwierdzam, właśnie obejrzeliśmy z chłopakiem i ciągle analizujemy koniec. Chciałabym się móc dowiedzieć jak wyglądał i dokąd zmierzał. Wiem iż kontynuacja filmu nie była by dobrym pomysłem jednakże pytania co i rusz pojawiają się w mojej głowie. Gdzie jest teraz Kola, co planuje...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
orkan3

Oczywiście, że temat "mówienia własnym głosem" jest nadrzędny dla filmu i ma pozostawić pamiątkę w głowie widza. Ciekawa jest jedna z ostatnich scen, kiedy jednak Kola mówi o sobie Kola Sokołow ... . Czy problemem Koli było tylko przejmowanie głosu innych czy może "pożyczał sobie" również część osobowości naśladowanych osób ?. Dla mnie Kola ma w sobie coś z Hanibala Lectera . Film pozostawia wiele niedopowiedzeń i bardzo dobrze.

moimzdaniem

Zelig się kłania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones