Foxcatcher

2014 2 godz. 10 min.
6,4 35 123
oceny
6,4 10 35123
23 293
chce zobaczyć
6,8 17
ocen krytyków
{"rate":6.8235292,"count":17}
powrót do forum filmu Foxcatcher
  • bitzgrzyt1 ocenił(a) ten film na: 9

Zdecydowanie. Wg mnie nie dostał nominacji w kategorii najlepszy film ze względu na antyamerykańską wymowę. Też byłem w szoku, że nawet w wielkim USA mistrz olimpijski musi robić z siebie błazna ( wypowiedzi gloryfikujące "Orła" Du Ponta) , żeby mieć środki na robienie tego co się kocha. Świetny dramat psychologiczny, pisze to 3 dzień po projekcji i ciagle siedzi w mojej głowie

• bitzgrzyt1 w 2014 to chyba tylko w USA, bo w Europie styczen dopiero 2015

• bitzgrzyt1 wg mnie to nie jest kwestia "robienia z siebie błazna", aby coś zyskać. To kwestia szacunku do innych, ale rozumiem to bo żyjąc w Polsce nie zna się takiego stwierdzenia jak szacunek dla innego sportowca za dokonania sportowe

• bitzgrzyt1 ocenił(a) ten film na: 9

Jacek_Wysocki Scena gdzie np. David Schultz powtarza (widocznie bez przekonania) przed kamerą słowa reżysera, gloryfikujące sponsora który udaje trenera tylko kiedy mamusia patrzy to troche upokarzające. To smutne.

"żyjąc w Polsce nie zna się takiego stwierdzenia jak szacunek dla innego sportowca za dokonania sportowe"

masz rację przykład na czasie: http://niewiarygodne.pl/kat,8050,mid,1632114,wiadomoscmedia....

• bitzgrzyt1 w kwestii Davida masz racje. Ja na jego miejscu bym sobie darował takie coś jakby mnie zmuszali do robienia czegoś czego nie akceptuje (widać że on też z niesmakiem ma mówić to do czego nie jest przekonany). Miałem na myśli tą mowę jego brata Marka ( do tego momentu wtedy doszedłem na filmie). Szczególnie że ten cały Du Pont to straszny bufon - myśli że jak sie ma pieniądze to wszystko może (choćby sprzedaż reprezentacji USA za 500 tyś)

• bitzgrzyt1 Link przekierowuje do sklepu z butami :/

• Zielony2009 ocenił(a) ten film na: 7

bitzgrzyt1 Zgadzam się.
    To smutne, że skoro film nie przyjął się w USA to i u nas jest gorzej traktowany. Film na prawdę dobry, klimatyczny, wręcz hipnotyczny. Dobrze, że jury w Cannes chociaż go doceniło.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

Zielony2009 Nikomu z was nie przyszło może na myśl, że mieszane odczucia widzów nie są spowodowane kierowaniem się amerykańskimi opiniami, tylko przeciętnością samego filmu?

• GRAnith ocenił(a) ten film na: 8

A jeśli film nie jest przeciętny? :P

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

GRAnith Wówczas byłbym skonfundowany.

• Fistaszek_jm ocenił(a) ten film na: 6

a ja się zgadzam z Tobą, dla mnie ten film też jest przeciętny, umęczyłam się oglądając go, i w sumei ja nie rozumiem tych którzy tym filmem się zachwycają

• kinia76 ocenił(a) ten film na: 8

bitzgrzyt1 Mi też długo siedział w głowie. Autentycznie zrobiło mi się bardzo smutno, tym bardziej, że oglądając go wiedziałam, że jest to ekranizacja prawdziwych wydarzeń. Nie rozumiem krytyki w kierunku odtwórców głównych ról - moim zdaniem cała trójka poradziła sobie znakomicie. Też uważam, że jest niedoceniany...

• Szpila_1308 ocenił(a) ten film na: 9

bitzgrzyt1 Dla nas, żyjących poza tym krajem i go uwielbiających ten film, rzeczywiście, może mieć antyamerykańską wymowę i taką chyba osiągnął ale nie dla samych amerykanów - to u nich normalność ale po co to światu pokazywać. Jak nie nagrodzimy to może nie kupią i będzie mniej im niechętnych. Znam ten kraj z autopsji. Cóż mógł nakręcić człowiek, który stworzył rewelacyjnego "Capote" ano stworzył kolejną rewelację - odjazdówa - 9/10 !!!

• mistrz_Wielaga ocenił(a) ten film na: 10

bitzgrzyt1 Popieram w stu procentach!

• bitzgrzyt1 Też widziałam dawno temu i zapamiętałam jako dobry na tyle, żeby obejrzeć jeszcze raz. Dziś przeglądam program tv, wchodzę na fw i jak zobaczyłam 6,4 to pomyślałam, że błędnie wpisałam tytuł. Jednak nie. Rozumiem, że z "pewnych" powodów oskary nie dla niego, ale, że 6,4 na fw , tego nie rozumiem

• misiu68 Zaraz po premierze ten film miał lepszą ocenę o oczko.