PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=488197}
6,4 36 675
ocen
6,4 10 1 36675
6,8 36
ocen krytyków
Foxcatcher
powrót do forum filmu Foxcatcher

Zdecydowanie. Wg mnie nie dostał nominacji w kategorii najlepszy film ze względu na antyamerykańską wymowę. Też byłem w szoku, że nawet w wielkim USA mistrz olimpijski musi robić z siebie błazna ( wypowiedzi gloryfikujące "Orła" Du Ponta) , żeby mieć środki na robienie tego co się kocha. Świetny dramat psychologiczny, pisze to 3 dzień po projekcji i ciagle siedzi w mojej głowie

bitzgrzyt1

w 2014 to chyba tylko w USA, bo w Europie styczen dopiero 2015

bitzgrzyt1

wg mnie to nie jest kwestia "robienia z siebie błazna", aby coś zyskać. To kwestia szacunku do innych, ale rozumiem to bo żyjąc w Polsce nie zna się takiego stwierdzenia jak szacunek dla innego sportowca za dokonania sportowe

ocenił(a) film na 9
Jacek_Wysocki

Scena gdzie np. David Schultz powtarza (widocznie bez przekonania) przed kamerą słowa reżysera, gloryfikujące sponsora który udaje trenera tylko kiedy mamusia patrzy to troche upokarzające. To smutne.

"żyjąc w Polsce nie zna się takiego stwierdzenia jak szacunek dla innego sportowca za dokonania sportowe"

masz rację przykład na czasie: http://niewiarygodne.pl/kat,8050,mid,1632114,wiadomoscmedia.html?smgajticaid=614 451

bitzgrzyt1

w kwestii Davida masz racje. Ja na jego miejscu bym sobie darował takie coś jakby mnie zmuszali do robienia czegoś czego nie akceptuje (widać że on też z niesmakiem ma mówić to do czego nie jest przekonany). Miałem na myśli tą mowę jego brata Marka ( do tego momentu wtedy doszedłem na filmie). Szczególnie że ten cały Du Pont to straszny bufon - myśli że jak sie ma pieniądze to wszystko może (choćby sprzedaż reprezentacji USA za 500 tyś)

bitzgrzyt1

Link przekierowuje do sklepu z butami :/

ocenił(a) film na 7
bitzgrzyt1

Zgadzam się.
To smutne, że skoro film nie przyjął się w USA to i u nas jest gorzej traktowany. Film na prawdę dobry, klimatyczny, wręcz hipnotyczny. Dobrze, że jury w Cannes chociaż go doceniło.

użytkownik usunięty
Zielony2009

Nikomu z was nie przyszło może na myśl, że mieszane odczucia widzów nie są spowodowane kierowaniem się amerykańskimi opiniami, tylko przeciętnością samego filmu?

ocenił(a) film na 8

A jeśli film nie jest przeciętny? :P

użytkownik usunięty
GRAnith

Wówczas byłbym skonfundowany.

ocenił(a) film na 6

a ja się zgadzam z Tobą, dla mnie ten film też jest przeciętny, umęczyłam się oglądając go, i w sumei ja nie rozumiem tych którzy tym filmem się zachwycają

ocenił(a) film na 8
bitzgrzyt1

Mi też długo siedział w głowie. Autentycznie zrobiło mi się bardzo smutno, tym bardziej, że oglądając go wiedziałam, że jest to ekranizacja prawdziwych wydarzeń. Nie rozumiem krytyki w kierunku odtwórców głównych ról - moim zdaniem cała trójka poradziła sobie znakomicie. Też uważam, że jest niedoceniany...

ocenił(a) film na 9
bitzgrzyt1

Dla nas, żyjących poza tym krajem i go uwielbiających ten film, rzeczywiście, może mieć antyamerykańską wymowę i taką chyba osiągnął ale nie dla samych amerykanów - to u nich normalność ale po co to światu pokazywać. Jak nie nagrodzimy to może nie kupią i będzie mniej im niechętnych. Znam ten kraj z autopsji. Cóż mógł nakręcić człowiek, który stworzył rewelacyjnego "Capote" ano stworzył kolejną rewelację - odjazdówa - 9/10 !!!

ocenił(a) film na 10
bitzgrzyt1

Popieram w stu procentach!

bitzgrzyt1

Też widziałam dawno temu i zapamiętałam jako dobry na tyle, żeby obejrzeć jeszcze raz. Dziś przeglądam program tv, wchodzę na fw i jak zobaczyłam 6,4 to pomyślałam, że błędnie wpisałam tytuł. Jednak nie. Rozumiem, że z "pewnych" powodów oskary nie dla niego, ale, że 6,4 na fw , tego nie rozumiem

misiu68

Zaraz po premierze ten film miał lepszą ocenę o oczko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones