film

On a Half Clear Morning

France
2021
2h 13m
5,2 1 170
ocen
5,2 10 1 1170
5,5 6
ocen krytyków
Życie popularnej dziennikarki całkowicie się zmienia po dziwacznym wypadku samochodowym. więcej mniej
France zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

France
Zwiastun nr 1 (angielski)
France
Zwiastun nr 1
nr 1 (angielski) 2021-10-22T09:17:37 https://fwcdn.pl/webv/93/47/59347/59347.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/109/875509/France_trailer_5E0.vp9.1080p.webm

Nowy film czołowego autora kina europejskiego, za jakiego uchodzi Bruno Dumont, to zjadliwa satyra na świat dzisiejszych mediów, polityczny establishment, ale też tragikomiczna opowieść o życiu pod ciągłą presją i o tym, jak trudno zerwać ze swoim publicznym wizerunkiem. Tak przedstawia się codzienność France de Meurs (w tej roliNowy film czołowego autora kina europejskiego, za jakiego uchodzi Bruno Dumont, to zjadliwa satyra na świat dzisiejszych mediów, polityczny establishment, ale też tragikomiczna opowieść o życiu pod ciągłą presją i o tym, jak trudno zerwać ze swoim publicznym wizerunkiem. Tak przedstawia się codzienność France de Meurs (w tej roli znakomita Léa Seydoux). Gwiazdy dziennikarstwa telewizyjnego, która nawet w obecności prezydenta Macrona nie traci rezonu i pozwala sobie na złośliwe docinki. Kiedy wydaje się, że nic nie robi na niej większego wrażenia, a chłodny profesjonalizm skutecznie tuszuje jakiekolwiek emocje, bohaterka powoduje niegroźną kolizję drogową. Wydarzenie to ma zaskakujące konsekwencje. W jednej chwili znika cała pewność siebie u France, zaś kolejne wpadki na wizji idą w parze z postępującą depresją i stanami lękowymi. Choroba nie wybiera, zdaje się mówić francuski reżyser, a sposobem na poradzenie sobie z nią jest próba usunięcia się w cień. Choć w przypadku osoby publicznej okaże się to znacznie trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. W końcu "sława" musi mieć swoje konsekwencje.

boxoffice
$1 348 498 na świecie
$49 347 w USA
$1 299 151 poza USA
studio
3B Productions / Apulia Film Commission (finansowanie) (wsparcie) / arte France Cinéma (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
France
inne tytuły
On a Half Clear Morning Miedzynarodowe
więcej
Benoît Magimel został pierwotnie obsadzony w roli Freda de Meursa, ale został później zastąpiony przez Benjamina Biolay'a.
Zdjęcia do filmu były kręcone we Włoszech i Francji.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niestety. W tym filmie jest banalna, uproszczona i powierzchowna. Reżyser wykorzystał niemalże wszystkie możliwe kalki, aby przejechać się po współczesnym dziennikarstwie i celebryckich dziennikarzach. Począwszy od przedstawienia bohaterki jako niestabilnej emocjonalnie (od cynizmu do ckliwości), poprzez brak szacunku...

więcej

Dawno nie oglądałem tak słabego filmu. Główna bohaterka papierowa, zupełnie nie wiarygodna.

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 8

rzecz o dziennikarce innej niż wszystkie i popularniejszej niż inne, łowczyni zmieniającej się w zwierzynę, celebrytce, manipulantce, spajdermence, która uświadamia sobie oczywiste: moc, którą dysponuje, odpowiedzialność, którą powyższa za sobą niesie oraz cenę, którą się płaci za powyższe dwie.

przy okazji kolejny...

więcej

no dobra zna ktoś utwór dźwiękowy z napisów koncowych???

to NAJGORSZY

ocenił(a) film na 3

film Bruno Dumonta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones