Benoît Magimel 

7,6
1 936 ocen gry aktorskiej
Benoît Magimel
Benoit Magimel urodził się 11 maja 1974 roku w Paryżu (Francja), gdzie spędził też swoje dzieciństwo. Był dzieckiem z klasy średniej, synem pielęgniarki i pracownika banku. W wieku 12 lat, odpowiedział na ogłoszenie o castingu, w którym zdobył główną rolę w filmie "Życie to długa, spokojna rzeka". W wieku 16 lat rzucił naukę, aby ostatecznie poświęcić się aktorstwu. W latach 90. zagrał m.in. w "Samotnej dziewczynie", "Nienawiści" oraz w "Złodziejach", za co po raz pierwszy był nominowany do Cezara.

W 1998 roku wcielił się w postać młodego burżuja w filmie "Martwi za życia" oraz górnika, pochodzenia polskiego, w obrazie "Une minute de silence", wyreżyserowanym przez Florenta-Emilio Siri. W obu tych produkcjach stworzył znaczące kreacje. W następnym roku zaangażował się w nowe produkcje, lubując się szczególnie w graniu postaci historycznych, takich jak pisarz Alfred de Musset w "Dzieciach wieku", czy król Ludwik XIV w "Król tańczy". Na planie "Dzieci wieku" poznał Juliette Binoche, z którą był związany w latach 1999-2003, i z którą ma córkę Hanę.

W 2001 wraz z Jeanne Moreau wystąpił w filmie "Lisa". W tym samym roku zagrał również w "Pianistce". Rola ta przyniosła mu nagrodę za najlepszą rolę męską na festiwalu filmowym w Cannes. Magimela można było również zobaczyć w sensacyjnym wydaniu, w takich filmach jak "Ostatni skok", czy "Purpurowe rzeki II: Aniołowie Apokalipsy".

W 2016 roku za rolę Yanna, w filmie "Z podniesionym czołem" otrzymał Cezara. W tym samym roku zagrał, u boku Gérarda Depardieu w chłodno przyjętym przez francuską widownię i krytyków serialu "Marseille".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 maja 1974

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 176 cm

Złota Palma
Zdobył Złota Palma, 3 inne nagrody oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Od 1999 do 2003 jego życiową partnerką była Juliette Binoche, którą spotkał na planie filmowym "Dzieci wieku". Ma z nią córkę Hanę (ur. 18.12.1999).
Ze związku z Nikitą Lespinasse ma córkę Djininę (ur. 19.10.11).
Ma dwoje młodszego rodzeństwa: brata Arnauda oraz siostrę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Facet ma niezłą aparycję i charyzmę - mój ideał osobisty :)))

Potrafi zmieniać osobowość jak kameleon kolor w zależności od roli, którą gra.

według mnie zagrał świetnie, :)

widziałam go w trzech filmach ("król tańczy", "pianistce" oraz "purpurowych rzekach 2") i we wszystkich mi się podobał. ma to coś w sobie plus dużo seksapilu...

To jest taki francuski Ewan McGregor. Tak oceniam ze względu na różnorodny dobór repertuaru, na odważne role i tego typu eksperymenty. On ma to, co lubię u aktorów, pewną nieprzewidywalność, czeka się na następne jego kreacje, zaskakuje.
Przyznaje się nie widziałam wielu jego filmów, ale na 'Pianistce' siedziałam...