PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120887}
5,7 454
oceny
5,7 10 1 454
Fredek uszczęśliwia świat
powrót do forum filmu Fredek uszczęśliwia świat

Czy ten film nie wydaje wam się bardzo współczesny? Mam wrażenie jak by był trochę z lat 70-80

ZnawcaKina91

A chwilami to nawet są momenty jak by ten film był z tych czasów, spójrzcie na ludzi a szczególnie na młode dziewczyny, mają ubrania z tych czasów

ocenił(a) film na 5
ZnawcaKina91

Faktycznie warto zauważyć, że w latach przedwojennych ludzie mieli zupełnie mniej "odjechane" wizje nowoczesności i technologii. Wystarczy obejrzeć losowe filmy z lat 60. 70. czy 80. - choćby np. Bondy, w których co film pojawiają się wynalazki, które dziś nas śmieszą. Do tego dochodzą wszystkie wyobrażenia o podboju kosmosu o androidach w domach, latających autach itd. W przedwojniu owszem takie wizje się pojawiały, jednak zupełnie wcześniej. Jeden artykuł prasowy (nie powiem jaki) poświęcony był ogólnie wizjom przyszłości i nie były one farmazonami na temat życia w kosmosie, robotów czy innych cudów, a przewidywało np. pojawienie się komputera (choć niebezpośrednio zostało to określone), internetu, ochrony środowiska, czy nowatorskich rozwiązań w gospodarstwie domowych. Jeśli coś, to mogę tego poszukać i przesłać.

ocenił(a) film na 5
Cesarz_OLX

Przepraszam za ortografię, ale piszę to o godzinie 01:15 i szare komórki pracują nieco na zwolnionych obrotach.

ocenił(a) film na 5
ZnawcaKina91

Na mnie te marszowe piosenki robiły trochę socrealistyczne wrażenie. mimo że do socrealizmu było jeszcze daleko. Za kilka lat czekał ich dopiero koszmar wojny, który Zbigniew Rakowiecki przypłacił życiem a Warszawa została obrócona w ruinę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones