PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30428}

Frida

7,5 84 343
oceny
7,5 10 1 84343
6,9 16
ocen krytyków
Frida
powrót do forum filmu Frida

Ciekawy film

ocenił(a) film na 8

Moze nie jest to arcydzielo, ale dobrze sie oglada. Salma Hayek swietnie zagrala role Fridy, z charakterem i przytupem nogi. Bardzo ladne aranzacje i przepiekne stroje, wlacznie z ozdobami glowy Fridy.

Ja mam wrazenie, ze w zyciu Fridy bylo bardzo duzo cierpienia, na ktore ona zostala skazana. Przez te ponad 40 lat chciala sie z niego wyrwac i miala momenty radosci i zabawy, ale jednak to cierpienie tak jak gips usztywniajacy jej cialo, czy metalowe rusztowanie wspierajace jej kosci, caly czas ja oplatalo. Jej obrazy sa niesamowitym odzwierciedleniem tego przez co ona przechodzila i co w jej zyciu sie dzialo.

matylda

Ponieważ jest to film, który niesamowicie wzbogaca chłonną wyobraźnię, ponieważ Salma Hayek nie gra tu Fridy, a po prostu nią jest, ponieważ Salma i Alfred Molina stworzyli wspaniałą, tak sugestywnie zagraną parę, ponieważ kobieca wrażliwość pani reżyser przelana na taśmę filmową jest absolutnym fenomenem i ambrozją dla zmysłów...ponieważ zachwycają zdjęcia ...itd... mogłabym wymieniać powody, dla których ten obraz mnie zachwyca.
Pomimo tego, że film widziałam dawno temu i tylko raz, zdarza mi się wracać do przepięknej ścieżki dźwiękowej. Po dziś dzień jestem w niej po uszy zakochana. "The floating bed" daje mi tyle pozytywnej energii, że mogłabym nią wypełnić ocean :) a "La llorona" nabrała innego, niesamowicie kobiecego smaku, po obejrzeniu innego filmu.
"Frida" to piękny obraz z elementami surrealizmu, który bardzo sobie cenię, a w filmach - szczególnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones