PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30428}

Frida

7,5 84 347
ocen
7,5 10 1 84347
6,9 17
ocen krytyków
Frida
powrót do forum filmu Frida

Dotychczas postrzegałem Salmę Hayek jako aktorkę ładną. Po obejrzeniu ”Fridy” przekonałem się również, że ma talent. Niewiele wiem o malarce, w którą się wcieliła ale jej kreacja była dla mnie bardzo przekonująca. Sam film miał bardzo fajny klimat i kapitalną muzykę. Momentami postrzegałem go jako nieco dziwny ale biorę pod uwagę fakt, że Meksyk, w którym działa się akcja to nieco inny krąg kulturowy niż ten, w którym my zostaliśmy ukształtowani. W filmie zastosowano ciekawy zagieg jeśli chodzi o dialogi. Bohaterowie mówili po angielsku z akcentem tak twardym, iż miałem wrażenie, że mówią po hiszpańsku. Sądzę jednak, że hiszpańskojęzyczne dialogi nadałyby filmowi jeszcze więcej naturalizmu. 8/10

ocenił(a) film na 6
galladorn

Zgadzam się co do hiszpańskiego akcentu. A moim zdaniem konwencja filmu była taka ze względu na reżyserkę, nie krąg kulturowy. Ona robi takie "dziwne" filmy- np."Across" czy "Tytus".

ocenił(a) film na 8
czarna_maggie

Nie widziałem wymienionych przez Ciebie filmów ale chętnie sięgnę po nie, jeśli nadarzy się okazja. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
galladorn

Zrób to jak najszybciej bo naprawdę warto!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones