PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557434}

Głosy

The Voices
6,3 28 577
ocen
6,3 10 1 28577
6,2 17
ocen krytyków
Głosy
powrót do forum filmu Głosy

Genialny odjechany film...dla wymagającego widza ,choroba psychiczna ukazana i wyjaśniona w każdym aspekcie.Polecam.

ocenił(a) film na 7
majkel1989_filmweb

Jeśli dało by się wejść do ich głowy to tak chyba wyglądałby świat schizofreników. Bardzo dobry film chociaż kompletnie odjechany. Rale kota i psa fantastyczne.

ocenił(a) film na 8
imacon

Bardzo sugestywnie pokazany świat schizofrenika bez leków... Ciągle mam w głowie różnicę- jak wyglądało mieszkanie po lekach. Dobry film, ale absolutnie nie komedia- mimo uroczych, gadających zwierzaków.

ocenił(a) film na 8
bejunio

To trochę miszmasz. Film odjechany i przez pryzmat zabawnych scen pokazano świat odczuć schizofrenika. Niby komedia, ale jednak coś więcej. Nie bardzo rozumiem, dlaczego ma tak niską ocenę. Dawno nie oglądałem takiej świetnej zabawy konwencją.

ocenił(a) film na 8
majkel1989_filmweb

Na 8 zasługują u mnie filmy nie tylko takie, które po prostu bardzo mi się podobały, ale też wniosły coś nowego, czego jeszcze nie widziałam. Owszem, dużo było filmów, gdzie pojawiali się szaleńcy, psychole, mordercy itd., ale tutaj wyglądało to jakoś inaczej. Tak jakby świat Jerrego był prawdziwy... bo dla niego z pewnością taki był.
Przychylam się do zdania Was wszystkich. Chciałabym tylko dodać: kto do cholery układa opisy na filmwebie? Gdybym sugerowała się samym tym opisem to raczej nie sięgnęłabym po ten film - brzmi jak jakaś infantylna komedyjka typu dr. dollitle.

ocenił(a) film na 6
koraarok

Ja właśnie poszłam na ten film, spodziewając się komedii, a dostałam raczej horror. Na pewno nie żałuję, że go obejrzałam, choć nadal nie jestem pewna, co o nim sądzić. Na pewno był... Inny.
Wracając do tematu - tak, opis zdecydowanie wprowadzający w błąd.

ocenił(a) film na 8
Filemona

Moje odczucia są bardzo podobne... jestem zmieszana i nie wiem co myśleć o tym filmie... napewno jak to napisałaś jest "inny".
Film wprowadził mnie w stan zamyślenia i smutku, pomomo iż były w nim momenty na których się uśmiechnęłam i pokazuje jak bardzo "nasze światy" się różnią tzn. chorych na schizofrenię a zdrowych.

ocenił(a) film na 6
koraarok

Zgadzam się - opis trochę nietrafiony...

ocenił(a) film na 8
majkel1989_filmweb

@majkel1989_filmweb
Co za bzdury. Film jest po prostu kretyński. Ukazuje ludzi chorych psychicznie w nieprawdziwym i złym świetle. Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś chory na schizofrenie został zabójcą.

ocenił(a) film na 8
Witcher

"Mit o niebezpieczeństwie osób chorujących psychicznie jest rozpowszechniany także przez produkcje filmowe, w których pojęcia takie jak schizofrenia, psychopatia, choroba psychiczna czy seryjny morderca są używane zamiennie i w błędny sposób. To na tych filmach groźni mordercy są najczęściej „chorzy umysłowo”. Oczywiście to prawda, że osoba chorująca na schizofrenię może zachowywać się niebezpiecznie dla otoczenia, w czasie ostrej fazy choroby, kiedy pojawiają się u niej urojenia ksobne lub omamy dyrektywne, czy też halucynacje. Należy jednak pamiętać, że w fazach aktywnych schizofrenii, chorzy najczęściej znajdują się w szpitalu oraz, że przyjmują leki, które zmniejszają nasilenie objawów lub powodują okresowe stany remisji. Chorzy poznają siebie na tyle, aby móc wykryć sygnały zbliżających się pogorszeń i najczęściej sami zgłaszają się na oddział szpitalny. Naukowcy wyliczyli, że w krajach rozwiniętych w populacji 14 mln osób występuje jeden przypadek morderstwa dokonanego przez schizofrenika w ciągu roku." - http://www.wiecjestem.us.edu.pl/obalamy-mity-schizofrenia

ocenił(a) film na 7
bejunio

Tyle teoretyzowania i statystyki ,a ja znam osobiście osobę która ma schizofrenię oraz problemy z alkoholem . Picie powoduje że leki nie działają i gość potrafi mieć niezłą jazdę i jestem absolutnie pewny ze mógłby kogoś skrzywdzić nawet śmiertelnie.

ocenił(a) film na 4
Witcher

"Ukazuje ludzi chorych psychicznie w nieprawdziwym i złym świetle" zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jesteś schizofrenikiem, nie bierzesz leków więc jesteś niebezpieczny, możesz zabić - zastanawiam się ilu ludzi tak pomyślało przez ten film?

ocenił(a) film na 7
arek78wtc

Co za debile Generalizowanie ani razu w tym filmie nikt nie zasugerował ze każda osoba chora psychicznie to niebezpieczny morderca dla porównania po obejrzeniu szklanej pułapki nie pomyślałaś/łeb że każdy policjant z NW to pijak i rozwodnik

ocenił(a) film na 4
marwel1980

Nie uważam "ze każda osoba chora psychicznie to niebezpieczny morderca", wręcz przeciwnie. Czytaj uważnie, a potem komentuj. I nie obrażaj!

ocenił(a) film na 7
arek78wtc

Hmm może dlatego, że schizofrenik nie biorący leków jak najbardziej może być niebezpieczny ???

ocenił(a) film na 6
Witcher

To byś się zdziwił, u mnie w okolicy taki jeden znany koleś chory na schizofrenię zabił swojego przyjaciela w kuchni, którego znał 10 lat bo mu coś odbiło...

ocenił(a) film na 7
Witcher

To mało słyszałeś...

ocenił(a) film na 4
majkel1989_filmweb

Film dla wymagającego widza??.... Jestem w szoku, raczej spłycona historia

ocenił(a) film na 5
majkel1989_filmweb

chyba nie ogladales filmow dla wymagajacego widzea, oczywiscie bez urazy, przylaczam sie do wypowiedzi alessandro86

majkel1989_filmweb

W życiu nie powiedziałabym, że dla wymagającego widza, choć na pewno nie jest to banalna rozrywka. No i nigdy nie pokusiłabym się o stwierdzenie, że wszystkie aspekty choroby psychicznej są wyjaśnione. Współczesna wiedza o chorobach psychicznych jest jak X wieczna mapa świata - jest wiele białych plam, więcej niż odkrytych lądów. Ale zgadzam się , że film można polecić :)

ocenił(a) film na 6
majkel1989_filmweb

omamy właściwe to sie nazywa naukowo podobno

ocenił(a) film na 8
majkel1989_filmweb

W pełni się zgadzam. Dodam jeszcze, że ucieczka od rzeczywistości nie jest tylko domeną schizofreników,czy ludzi w inny sposób chorych psychicznie,tylko każdego z nas. Taką ucieczką jest choćby... Kino. Świetny Film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones