film

Gang Olsena

Olsen-Banden
1968
1 godz. 20 min.
7,2 10 714
ocen
7,2 10 1 10714
Egon Olsen wraz z Bennym i Klejdem to drobni złodzieje. Opracowują plan kradzieży skarbu wystawionego na tygodniu bawarskim. więcej mniej
Gang Olsena zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Egon Olsen, Benny i Klejd to drobne złodziejaszki, teraz jednak planują wielki skok. W Kopenhaskiej Tivoli z okazji tygodnia bawarskiego jest wystawiony skarb Hohenzollernów, więc Egon opracowuje plan jakby go ukraść. Najlepiej będzie dostać się tam przez podziemne tunele i kanały, gdyż obiekt jest dobrze strzeżony. Jeszcze zanim zaczęliEgon Olsen, Benny i Klejd to drobne złodziejaszki, teraz jednak planują wielki skok. W Kopenhaskiej Tivoli z okazji tygodnia bawarskiego jest wystawiony skarb Hohenzollernów, więc Egon opracowuje plan jakby go ukraść. Najlepiej będzie dostać się tam przez podziemne tunele i kanały, gdyż obiekt jest dobrze strzeżony. Jeszcze zanim zaczęli skok już planują co zrobią z forsą, kiedy to uciekną do Hiszpanii... Jest to pierwszy film z serii. Tu tak na prawedę dopiero poznajemy Egona Olsena i jego gang.

studio
Nordisk Film
tytuł oryg.
Olsen-Banden
inne tytuły
The Olsen Gang Miedzynarodowe
więcej
Kiedy Mortensen przewraca się na rowerze, gubi obrazek na chodniku. Ale dwa ujęcia dalej ponownie trzyma go w ręce
Film kręcono w Kopenhadze (Dania).
Scena, gdy Egon zostawia wspólników na skradzionej ciężarówce z fortepianami jest jedyną w całej serii filmów o gangu, kiedy sam Olsen prowadzi samochód. Zazwyczaj Benny był kierowcą gangu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych