Film

Olsen-Banden i Jylland

1971 1 godz. 41 min.
7,1 4 240
ocen
7,1 10 4240
505
chce zobaczyć
{"id":"31465","linkUrl":"/film/Gang+Olsena+jedzie+do+Jutlandii-1971-31465","alt":"Gang Olsena jedzie do Jutlandii","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/14/65/31465/7175840.2.jpg"}
Egon, Benny i Klejd postanawiają obrabować poniemiecki bunkier w Jutlandii. Nie tylko oni wpadli na ten plan. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Kolejny genialny plan Egona Olsena polega na obrabowaniu skarbu z poniemieckiego bunkru w Jutlandii (zachodnia część Danii). Tym razem musi się udać i prawie tak jest. Problemy zaczynają się gdy okazuje się, że Gang Olsena nie jest jedynym chętnym na ten skarb, a sam Olsen nie potrafi odróżnić złota od fałszywek ... Trzeci film z cyklu gangsterskich komedii duńskich o Egonie Olsenie i jego towarzyszach.

studio
Nordisk Film
data produkcji
1971
tytuł oryg.
Olsen-Banden i Jylland
inne tytuły
Gang Olsena jedzie do Jutlandii Polska
Olsenbanden i Jylland (alternatywna pisownia) Dania
Więcej...
Pomocnik na jutlandzkiej stacji benzynowej został zagrany prze Tage Rasmussena, który faktycznie wykonywał ten zawód w tamtym regionie. Reżyser Erik Balling nie znalazł aktora z północno jutlandzkim akcentem. Innym aktorem amatorem w tym filmie był Niels Harbo, rybak widoczny w pierwszej scenie z Mads Madsenem (Karl Stegger).
Film powstał w Kopenhadze, Thisted, Hanstholm oraz na wyspie Vigsø (Dania).
Scena, w której Egon odkrywa portret Adolfa Hitlera w nazistowskim bunkrze była wycięta w wersji filmu pokazywanej w NRD.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych