PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5025}

Gang braci

Deuces Wild
6,8 1 751
ocen
6,8 10 1 1751
Gang braci
powrót do forum filmu Gang braci

Jeśli ktoś jeszcze nie obejrzał nic nie stracił, a wiele zyska oglądając w zamian np o wiele lepszy "Gangs of New York"

ocenił(a) film na 9
fox_77

Napisałbym dokładnie to samo, tylko że zamienił bym tytuły filmów, tj. o 'Gangach Nowego Jorku' napisał że lepiej obejrzeć 'Gang Braci' :)

Bruce_Lee

Niezła riposta :) Filmik jak dla mnie całkiem udany i o wiele lepszy od "Gangów Nowego Jorku", ale zdecydowanie słabszy od "Prawa Bronxu" :)

HlTMAN

O gustach się nie dyskutuje, niemniej o jakości filmu można się sporo dowiedzieć na podstawie opinii innych, którzy ten film widzieli oraz autorów innych serwisów, których praca polega właśnie na ocenie owych filmów. Nie powinno się brać wyników ich "pracy" bezkrytycznie i uznawać za "prawdę objawioną", niemniej są one (podobne jak opinia widzów) dość dobrym wyznacznikiem jakości.
Ok, tyle tyłem wstępu odnośnie teorii, a teraz do praktyki. Przejrzałem trochę portali zajmujących się tematyką filmową i oto kilka przykładów:
Imdb: Deuces Wild (DW) - 5.3/10 vs Gangs of New York (GNY) - 7.4/10
Metacritic: DW - 16/100 vs GNY 72/100 [słownie: szesnaście -to jakby na fw miał 1.6/10]
Rotten Tomatoes: DW - 2.9/10 vs GNY - 7.1/10 oraz TOMATOMETER: DW - 3% vs GNY - 75%

Wnioski do samodzielnego wyciągnięcia ;)

fox_77

Nie ufam krytykom bo to jest ich praca i płaci im się za wystawianie odpowiednich recenzji. Co do średnich na portalach to nie są one żadnym wyznacznikiem jakości. Widziałem już na FW mnóstwo filmów z ostro zawyżonymi jak i zaniżonymi średnimi. Mały przykład: "Gang braci" (całkiem spoko filmik) ze średnia 6,7 vs "Szybcy i wściekli 5" (totalna porażka) ze średnią 8,0

ocenił(a) film na 9
fox_77

Oceny wg filmweb czy imdb są o tyle rzetelne, o ile większość (w tym plebs, fanatycy i hejterzy, trolle) wystawia oceny, najczęściej 1 lub 10. Jeśli natomiast chodzi o zdanie 'wielkich krytyków' to uzależnione jest ono nieraz od tego, ile reklamodawca (bądź konkurencja) wsunęli mu do kieszeni. Nigdy nie zapomnę 'wielkiego krytyka' Tomasza Raczka jak na Polsacie reklamował kiedyś 'mega hity' i o co drugim (w tym X-Men, Wulkan i inne arcydziała) mówił jako o 'jednym ze swoich ulubionych'.
Oceniać według siebie, a nie według tego, co wiatr przywieje.

ocenił(a) film na 5
Bruce_Lee

chyba ocipiales, że w ogole porownujesz na korzysc Gang Braci do takiego mistrza jakim jest Martin Scorsese i wszystko co stworzyl

ocenił(a) film na 9
black_bastard

muszę cię zmartwić, Scorsese w tym filmie również maczał palce (ściślej mówiąc, był producentem).

ocenił(a) film na 5
Bruce_Lee

to ze wylozyl kase to nie ma zadnego wplywu, bo jest masa szrotow z podpisami cenionych rezyserow, jak chociazby Hostel, ktory rekomendowal sie samym Tarantino

ocenił(a) film na 7
fox_77

Obejrzałam tylko dlatego że gra w nim Norman Reedus.

ocenił(a) film na 6
galadria44

Ja tyz ♥

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones