PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31924}

Garść dynamitu

Giù la testa
7,6 8 321
ocen
7,6 10 1 8321
7,2 4
oceny krytyków
Garść dynamitu
powrót do forum filmu Garść dynamitu

9/10

ocenił(a) film na 9

Być może najlepszy z westernów Leone. Pewnie dlatego, że to coś więcej niż western. Film o rewolucji, lub raczej o ludziach, którzy robią rewolucje.
Pierwsza część filmu poraża pod każdym względem. Już pierwsze ujęcie - wprowadza w nietypowy humor tego dzieła. Tenże humor w połączeniu z tragedią, balansowanie na granicy kiczu i wielkości - to przecież cały Sergio Leone. Porównać mogę tylko z Fellinim.
No i ta muzyka... Porywa i śmieszy jednocześnie. A zaraz potem - wzrusza. Jak cały film.

ocenił(a) film na 9
Amarcord

Humor, mądrość i dobra akcja biją z tego filmu non stop.

Coś dla ludzi znudzonych już dzisiejszą kinową papką. Nie ma znaczenia czy
lubisz westerny czy nie. Tego filmu nie da się sklasyfikować w tak prostą
ramę.

kotletnazimno

Uwielbiam filmy Leone,ale na tym zawiodłem się niemiłosiernie no cóż może kiedyś znów go obejrzę i zmienię zdanie.

ocenił(a) film na 7
Amarcord

Bardzo trafnie podsumowane.Dla mnie ten film również trochę odstaje od poprzednich dzieł Leone,co prawda w jego filmach pojawiały się zawsze krótkie głębsze wątki ale trwały zaledwie chwilę."Garść dynamitu" jest bez wątpienia filmem głębszym niż pozostałe wcześniej.Jak tak popatrzeć na dzieła Leone to widać jak to się zmieniało,najpierw mieliśmy Westerny z typowym luzem dla tego gatunku i nieskomplikowanymi bohaterami na rzecz akcji,a potem mam osobiste wrażenie,że poszło to w drugą stronę - skupienia się bardziej na bohaterach i tym jak zostali/są ukształtowani co z kolei jest najbardziej widoczne w "Dawno temu w Ameryce."

ocenił(a) film na 9
Amarcord

A dla mnie ten film to przede wszystkim film o Przyjaźni!Genialny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones