PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31924}

Garść dynamitu

Giù la testa
7,6 8 359
ocen
7,6 10 1 8359
7,0 5
ocen krytyków
Garść dynamitu
powrót do forum filmu Garść dynamitu

pod koniec filmu przysnąłem nieco, nie ze względu na późną porę, ale zbyt duże nasycenie scenami batalistycznymi. Nie wiem po obejrzeniu, kto z kim i o co walczył w Meksyku. Sergio Leone chciał coś tu przekazać, ale nic do mnie nie dotarło... Jedyny ciekawy wątek to fascynująca postać i losy rzezimieszka-filozofa i jego rodziny oraz tajemnicza osoba terrorysty z Irlandii. Leone pięknie maluje, jego dzieła upiększa jeszcze muzyka Morricone, ale publicystyka jest tu nie na miejscu. Dlatego tylko 9/10.

ocenił(a) film na 10
tatus

Dlatego ja nawet nie zwracałem uwage na ten cały polityczny podtekst , liczyła sie dla mnie tylko para bohaterów , ich spojrzenia czy nawet najmniejsze gesty wyrażały bardzo wiele.Za każdym razem gdy oglądam ten film , odkrywam w nim cos więcej , n.p w scenie która przedstawia retrospekcje gdy John strzela do przyjaciela , na pierwszy rzut oka wydaje sie że strzelił do niego dlatego iż ten okazał sie zdrajcą i kapusiem , jednak warto zwrócic uwage na pierwszą retrospekcje w filmie gdy John , jego kumpel i dziewcztyna jadą samochodem.W tej scenie jest kilka czytelnych spojrzen które mogą wyrazac wzajemną zazdrosc pomiedzy dwójką przyjaciół , i byc może to uczucie zazdrosci doprowadziło do zdrady

ocenił(a) film na 10
Pignon

Przechodze ponowna fascynacje tym filmem, dlatego odkopuje tematy. Moim zdaniem, finalna retrospekcja ukazuje jednak, ze John zabil swojego przyjaciela jednak z powodu zdrady (dlatego zachowal tajemnice doktora, ktorego zdrada przywiodla mu na mysl to, co zrobil jego przyjaciel). W finalnym flashbacku do Irlandii obaj caluja ta sama dziewczyne i obaj sa z tego rownie zadowoleni co pokazuje stopien ich zazylosci: przyjaciele tak bliscy, ze dziela sie nawet dziewczyna (a raczej: John sie podzielil dziewczyna z nim)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones