PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5795}

Gdyby ściany mogły mówić

If These Walls Could Talk
7,1 2 062
oceny
7,1 10 1 2062
Gdyby ściany mogły mówić
powrót do forum filmu Gdyby ściany mogły mówić

BARDZO nierówny

użytkownik usunięty

Największe wrażenie zrobiła na mnie pierwsza historia, może dlatego że bohaterka grana przez Demi Moore była w najtrudniejszej sytuacji. To, że sama próbowała zrobić sobie aborcję drutami pokazuje, w jakiej była desperacji. Ona też nie miała na kogo liczyć, w przeciwieństwie do kobiet z pozostałych segmentów. Wskazuje to na zmienę obyczajów i podejścia do tematu - kobiety mają teraz łatwiej, mają gdzie szukać pomocy, ich prawa są bardziej szanowane. Chociażby sama scena zabiegu: w 1952 roku "lekarz" nawet nie umył rąk (!), podczas gdy w 1996 dbano głównie o komfort pacjentki i zapewnienie jej fachowej opieki.

Niestety, to, że ukazano ewoluowanie problemu nie zapewniło filmowi bycia dobrym. Próbowano przedstawić chęć dokonania aborcji z trzech całkiem różnych powodów i perspektyw, ale prócz historii z lat pięćdziesiątych, bardzo kiepsko to wyszło. Segment drugi został pokazany zbyt błaho, natomiast trzeci nakrecono bardzo amatorsko i naiwnie (w końcu to produkcja telewizyjna). W żadnym też nie zgłębiono bardziej psychiki postaci, wszystko zostało przedstawione płytko i papierowo.

Zawiodłam się, po obiecującym początku spodziewałam się zdecydowanie więcej. 5/10 i to głównie za świetną Demi.

ocenił(a) film na 7

to prawda, scena aborcji bohaterki demi moore rzeczywiscie jest mocna. teraz chyba tez nie jest tak latwo - np. u nas w polsce. kwestie podejmowania takich czy innych wyborow sa bardzo indywidualne, ale film daje zdecydowanie do myslenia (pomyjajace defekty fabuly).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones