PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813630}

Genesis

Genezis
5,8 229
ocen
5,8 10 1 229
Genesis
powrót do forum filmu Genesis

we współczesnych Węgrzech. Chociaż wydarzenia będące inspiracją dla filmu miały miejsce 10 lat temu, nic nie straciły na aktualności Wręcz przeciwnie. Nacjonalizm w Europie niestety rozkwita. Rozdział pierwszy skupia się na Ricsi, chłopcu z cygańskiej rodziny i jest to najlepiej i najpełniej poprowadzony wątek.

Agatonik

Byłem kiedyś na uroczystości upamiętniającej pogrom Cyganów. Przyjechało wielu przedstawicieli mniejszości romskiej. Jak tylko minęły oficjalne uroczystości zaczęło się. Z miejsca noclegu Cyganów dochodziły takie wrzaski, że miejscowi nigdy takich nie słyszeli i nawet się tam nie zbliżali. A młodzi Cyganie rozebrani do pasa, biegali z maczetami po okolicy i grozili mieszkańcom. Nigdy nie zaczepiam Cyganów, nigdy. Ale w ostatnim czasie miałem z 5 przypadków, że zupełnie obcy Romowie zaczepiali mnie na ulicy, szydzili ze mnie, że chodzę w maseczce, inni Cyganie trąbili na mnie, gdy przejeżdżali na przejściu na czerwonym świetle, jedna z Cyganek weszła do kościoła i żebrząc w czasie mszy, podeszła i ciągnęła ludzi (w tym mnie) z ubranie, a również nie tak dawno jeden Cygan groził mojej żonie, że ją okradnie. W tym dniu kiedy zaczepili mnie w sprawie maseczki i w tym samym miejscu, jeden z Cyganów poderżnął drugiemu gardło nożem. Pięć prowokacji w ciągu kilku miesięcy, z przypadkowo napotkanymi, zupełnie nieznanymi mi Cyganami. Piszę tak na marginesie w kwestii tego szerzącego rasizmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones