PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=324900}
6,1 7 383
oceny
6,1 10 1 7383
6,3 3
oceny krytyków
Genua. Włoskie lato
powrót do forum filmu Genua. Włoskie lato

Na płaszczyźnie akcji za wiele się nie dzieje, film wolno snuje się tak jak piękne, włoskie otoczenie, ale wszystko dzieje się w środku, wiec dla osob niechetnych do takich analiz, film jest po prostu nudny.

Rezyser skupił się na przedstawieniu odmiennych reakcji na utratę matki u córek, mysle, ze po macoszemu potraktował ojca, bardzo rownież podobała mi się postać kolezanki z lat studenckich grana przez doskonałą aktorkę, jej tesknoty, pragnienie wejscia w ta rodzine i reakcja na inny wybor Colina...bardzo bylo to kobiece i realne.

Obsada wręcz cudowna i mowie tu nie tylko o Colinie, ale dziewczynki były bardzo urzekające, także jak dla mnie film nietuzinkowy, zjawiskowy, miał to `coś`:-)

ocenił(a) film na 7
MagdaliaB

W rzeczy samej! Komentarz celny i znamionujący emocjonalną spostrzegawczość albo nawet empatię odczuwaną wobec bohaterów filmu. Postać Barbary, znakomicie odtwarzana przez Catherine Keener, faktycznie jest bardzo intrygująca. Podoba mi się jej ledwie skrywana zazdrość i poczucie porażki wobec wyboru przez Joe kobiety młodszej i bardziej urodziwej (ale też będącej przeciwieństwem przemijania - "My Włosi umiemy się bawić"). Wyboru cokolwiek przypadkowego, bo to właściwie Joe zostaje poderwany przez własną studentkę, nie odwrotnie. Ale postać Colina nie została potraktowana po macoszemu, jak piszesz. Taka po prostu jest jego obecna rola w życiu córek. Młodszej może zaoferować maksymalne oddanie, bezapelacyjną akceptację i wyrozumiałość wobec jej lęków. Dla starszej jest już tylko zbyt natrętnym, choć troskliwym ojcem, którego wypierają na mniej znaczące miejsca pierwsi kochankowie. Właśnie aspekt dojrzewania jest w tym filmie równie ważny. Dojrzewania do rozmaitych ról, jakie przychodzi nam pełnić, czasem zupełnie niespodziewanie i pewnie też trochę wbrew sobie. Bardzo ciekawy portret rodzinny w pięknym otoczeniu i odtrutka dla techniczno-postmodernistycznego bełkotu kina akcji.

użytkownik usunięty
J__van_den_V_

nietrafnie użyłeś tutaj słowa postmodernistyczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones