Film

1995 1 godz. 55 min.
6,9 95
ocen
6,9 10 95
241
chce zobaczyć
{"id":"5809","linkUrl":"/film/Georgia-1995-5809","alt":"Georgia","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/58/09/5809/6900824.2.jpg"}
Georgia jest kobietą odnoszącą sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. Jej siostra Sadie przez całe życie stara się dorównać tym osiągnięciom.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Independent Spirit Najlepsza aktorka drugoplanowa w roku 1996 dla Mare Winningham
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Georgia zawsze była ideałem i wzorem dla swojej młodszej siostry, Sadie. W dzieciństwie obie pasjonowały się muzyką. Georgia miała świetny słuch muzyczny, Sadie zawsze starała się dorównać siostrze. Zawsze zazdrościła Georgii jej talentu. Życie Georgii jest nieustającym pasmem sukcesów: podczas koncertów stadiony są pełne wielbiących jąGeorgia zawsze była ideałem i wzorem dla swojej młodszej siostry, Sadie. W dzieciństwie obie pasjonowały się muzyką. Georgia miała świetny słuch muzyczny, Sadie zawsze starała się dorównać siostrze. Zawsze zazdrościła Georgii jej talentu. Życie Georgii jest nieustającym pasmem sukcesów: podczas koncertów stadiony są pełne wielbiących ją fanów, życie rodzinne również układa się znakomicie. Życie Sadie jest ciągłą wędrówką między tanimi kabaretami, w których wystepuje naśladując swoich ulubionych wokalistów, wciąż poszukując własnego stylu. Georgia mieszka z kochającym mężem Jakiem i dwojgiem udanych dzieci w domu , w którym wychowywały się z Sadie. Oczekuje trzeciego dziecka. Jest ona kobieta bardzo charyzmatyczną, bezpośrednią i miłą. Sadie wędruje od kochanka do kochanka, często są to jednorazowe przygody. Zatraca się w życiu na krawędzi. Pomimo braku talentu u siebie, podziwia zdolności siostry; wydaje się nie zazdrościć sukcesów Georgii, raczej jest z nich dumna. sama marzy o tym, że jej sukces nadejdzie któregoś dnia. aby to osiągnąć wykorzystuje przyjaciół, kochanków, a najbardziej...swoją własną siostrę.

boxoffice
$1 110 104 w USA
data produkcji
1995
tytuł oryg.
Georgia
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Seattle (Waszyngton, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • prośba !!!!!!!!!!!!!

  thom95 ocenił(a) film na 8

  mam pytanie czy ktoś wie jaki utwór spiewa JJL na koncercie (scena gdzies pod koniec filmu) - pamietam ze jest to cover kawałka z lat 60-70? ale tylko tyle :) z góry dziekuje !!

 • dla JJL :) warto !

  thom95 ocenił(a) film na 8

  jest tam genialna zreszta film naprawde swietny ! znakomite kino obyczajowe przesiakniete emocjami :) polecam strzał w 10 !

  • świtna historia, byłam zauroczona neurotyczną grą jennifer ...lyle w niej emocji, te upadki, ta chęć rywalizacji ze sławną siostrą, co prowadzi ją w destrukcje i depresję...taka bliska postać