PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111529}
6,3 175 883
oceny
6,3 10 1 175883
3,7 14
ocen krytyków
Ghost Rider
powrót do forum filmu Ghost Rider

Johnny Blaze, syn tragicznie zmarłego motocyklowego sztukmistrza Bartona Blaze i równie tragicznie zmarłej przy porodzie matki, przywołuje diabła i sprzedaje swoją duszę w zamian za życie ojczyma.

Niestety, Johnny widzi diabła po raz pierwszy i nie orientuje się, że przywołana kreatura nie jest biblijnym Szatanem, lecz księciem demonów Mephisto. Mephisto to stary cwaniak. Johnny przekonuje się o tym dość szybko, gdyż ojczym bardzo szybko kończy żywot, wykonując nieudany skok przez 22 samochody. Tak więc nie umiera na chorobę krwi - co załatwił mu Mephisto - ale umiera tak czy inaczej - punkt dla Mephisto.

Mephisto chce zabrać duszę Johnnego, ale sprawę plącze kobieta - Roxana Simpson (notabene córka ojczyma, nieszczęśliwie zakochana w swym przyrodnim bracie) która przy pomocy różnych guseł i zaklęć krzyżuje szyki demona. Mephisto zalicza porażkę na linii przejmowanie duszy, ale do krwi Johnnego tankuje esencję demona Zarathosa. Nie ważne, skąd Mephisto ma tę substancję grunt, że głowa Johnnego zamienia się w płonącą czaszkę, a sam Johnny zamienia się w Ghost Ridera.

Na początku Johnny jest w szoku. Ale po paru miesiącach opanowuje proces zapalania swej czaszki do tego stopnia, że sam decyduje, czy chce się przeistoczyć w Jeźdźcę Ducha, czy też woli pozostać zwykłym człowiekiem.

Tak w skrócie prezentuje się fabuła komiksu od pierwszych numerów.To co widzimy w Mega Marvelu to historia powstania drugiego Ghost Ridera z Danielem Ketch'em.

Draven_81

No miejmy nadzieje że w filmie znowu czegoś nie spierdolą ... i że film bedzie na poziomie .... :]

MaX_35

Zwiastun jakoś mnie nie przekonuje szczerze mówiąc.Osobiście uważam że pewnych komiksów nie powinno się ekranizować,niech żyją na papierze.Wystarczy spojrzeć na Fantastic Four...przecież ten film był zrobiony na siłę...POdobnie po zwiastunach prezentuje się Ghost Rider.Zazwyczaj jestem optymistą ale jestem też realistą...pewne jest tylko to że oglądnę ten film z ciekawości i co najwyżej będę pozytywnie zaskoczony i takie podejście uważam za rozsądne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones