PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111529}
6,3 175 883
oceny
6,3 10 1 175883
3,7 14
ocen krytyków
Ghost Rider
powrót do forum filmu Ghost Rider

STOP

ocenił(a) film na 2

Kto powstrzyma szaleńców z Hollywood którzy raz za razem korzystając z przepastnych zasobów Marvela tworzą kolejne arcygnioty. Czy nikt tam za wielka wodą nie dostrzega, że wypychając kolejnego „Człowieka Mrówkę” (jest taka postać!) konstruują następne badziewie i mizerie przeznaczone chyba tylko dla opasłych amerykańskich nastolatków.
Jest na to kilka przykładów:
Blade - pogarszający się z każdą częścią pseudo thriller
Spiderów dwóch – czyli wiecznie nieszczęśliwy Tobey Maguire o twarzy idioty
Dare Devil – jak to już ktoś na filmwebie napisał, nieudany klon Batmana
Elektra – wytwór niezdrowej fascynacji w.w. filmem
X-men – ….o brak mi słów
A przecież nadciągają jeszcze Ghost Rider, Fantastyczni, Iron man, Wolverine i chyba nowy Kapitan Ameryka.
O takich filmach jak stary Hulk, C. America z 91 r. czy Nick Fury z boskim Słonecznym David nie wspominam bo to filmowy antyk.
Z całej tej menażerii można pochwalić nowego Hulka i Punishera, na pewno nie wybitne kino ale na tle wymienionych wcześniej pozycji istne „perełki”
Na koniec żeby była jasność, nic nie mam do komiksów i komiksowych bohaterów, ale od ich kinowych adaptacji w takim wykonaniu po prostu mnie odrzuca.

Pan_Skarbonka

muszę sie z toba zgodzic, co jakas pordukcja o superbohaterach to lipa, sądze ze rezyserzy po prostu nie potrafią dokadnie oddac harakteru kazdej z tych postaci, jedyny to chyba Hulk, tam chociaz pokazano walkę wewnetrzną Banera, jego ból i cierpienie spowodowane darem otrzymanym wbrew własniej woli, reszta to niestety tylko seria ruchomych komiksowych obrazków rzuconych na duzy ekran.Jestem ciekw co zrobią z Wolverine, czy z tej masakry pokazanej w Wepon X nie zrobią bajki dla dzieci, jak znam życie to pewnie tak sie stanie.

użytkownik usunięty
Pan_Skarbonka

a ja się kurwa nie zgadzam że HULK był czy jest dobrym filmem straszne badziewie z kiepską grą aktorów i cienko przedstawioną fabułą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!! można to było zrobić o wiele lepiej.....a np.x-men zrobiono na tyle przystepnie że nawet ktoś nie obeznany z tematem zrozumie co i jak!wracając do tematu wiekszość tych filmów jest nastawiona na młodego widza(często BARDZO MŁODEGO)i w związku z tym fabuła odbiega od orginału-jest prostsza i inaczej przedstawiona.Punishera nowego nie widziałem więc nie wypowiadam się.co do reszty pełna zgoda straszne gnioty obrażające komiks amerykański,ale tego nie powstrzymamy...więc trzeba się pogodzić i czekać na perełki w stylu dwóch pierwszych BATMANÓW!

Pan_Skarbonka

Nie wiem co masz do realizacji X-Menów. Dla mnie to obok dwóch pierwszych i ostatniego Batmana, oraz SinCity najlepsze adaptacje komiksowe.

Pan_Skarbonka

Co masz do Spidermana? Ja go mogę oglądać codziennie i tak mi się nie znudzi. X-Man to też fajny film. A jeśli chodzi o Hulka to ból i cierpienie Bannera nie dorównuje bólowi i cierpieniu fanów komiksu po obejrzeniu tego filmu:).

Pan_Skarbonka

Ghost Rider to będzie lipa, nie dość że w role Ghostyiego wcieli sie Nicholas Cage, (to już jest przegięcie), nie czytałem starej wersji ghost ridera z Blazem, ale motor ghostiego pozostawia wiele do życzenia
tak jak ktoś pisał fily o super herosach z marvela to gnioty straszliwe
jedynym naprawde dobrym filmem był Punisher z Dolphem Lundgrenem
(szkoda tylko że niewykorzystali motywu czaszki)

CROW_4

Blade jest filmem przeznaczonym dla dzieci????? Niech mi ktoś pokarze, w której dokładnie części. Dla mnie jest to jedyny film na podstawie komiksu, który został zrobiony dla ludzi zdecydowanie starszych niż 12-15 lat, jak pozostałe inne!!! Jest mroczny, nie wpominając o tym, że krew leje się na prawo i lewo!!!

Anteusz

BLADE JEST MROCZNY!!!!???? BŁAAHAHAHAHA!!!! Gdzie??!! no juz napewno nie w 2 i 3 czesci, a zwłaszcza w 3ciej, która jest porażka na całej lini prostej. Mroczny i napewno WYBITNY FILM wymieniony przez was wszystich to moim zdaniem jest SIN CITY(miodzio normalnie!), oraz Batman Początek, moim zdaniem jedna z najepiej zrobiona ekranizajca komiksu. Jest poprostu świetna :).
Pozdrawiam:D

matmax_t

Ja oceniam film jako trylogie, a pewnie już w niedługim czasie i 4 część powstanie. Pod tym względm, chyba każdy przyzna, że raczej każda z tych części nie była przeznaczona dla dzieci. Co do trójki, to uważam ją pod względem fabularnym za totalny gniot, ale patrząc na takiego punishera, czy X-Menów(Volverine lata z wysuniętymi ostrzami, a nie widać ani jednej kropli krwi)to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Pozdrawiam.

Pan_Skarbonka

Filmy o superherosach to filmy na podstawie amerykańskich komiksów jak ktoś szuka w nich głębi to jest albo głupi albo niedouczony te komiksy to nie Manga. Miały być lekkie i przyjemne dla nastolatków a nie dla dorosłych. Autorzy nie rysowali ich w celu szukania drugiego dna bochaterów i innych takich. Miały być czystą rozrywką i niech nikt nie dorabia do nich jakichś ukrytych ideologi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones