PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486822}
6,4 92 979
ocen
6,4 10 1 92979
5,4 28
ocen krytyków
Ghost in the Shell
powrót do forum filmu Ghost in the Shell

Można być psycho-fanbojem oryginału, można narzekać na spłycenie fabuły, albo na niedostatecznie przekonującą główną bohaterkę...ale ludzie kiedy ostatnio do kin wszedł cyberpunk tak piękny jak to co zostało zaprezentowane w tym filmie? Widziałem oryginały i widziałem film. No i co z tego że spłycono fabułę? Próbował z was ktoś kiedyś przełożyć taki kawał materiału na wysokobudżetowy film i przy tym nie wyrzucić kilku rzeczy? No nie da się, chyba że chcielibyśmy zobaczyć na końcu c.d.n zamiast sadzawki na którą narzekacie. Fani tym bardziej nie powinni się czuć zawiedzieni, ludzie ten film był co najmniej dobry, będzie wystarczającym powodem żeby setki ludzi sięgnęło po oryginały, a chyba o to chodzi? Zysk tego filmu to zysk całego gatunku cyberpunk, dlatego boli mnie ta śmieszna ocena na filmwebie, to jest jedna z najlepszych adaptacji i jedno z najlepszych cyberpunkowych dzieł ostatnich lat. Miasto odwzorowane pięknie, implanty, różnorodność ludzi, atmosfera tego miasta, poczucie osaczenia i degradacji społeczeństwa, a nade wszystko nawet jeśli odwzorowanie fabuły kuleje to film mimo wszystko podejmuje i nie niszczy trudnego wątku. Wiele rzeczy dało się zrobić lepiej, ale może najpierw zachęćmy grube ryby z wielkich korporacji do zwiększania budżetu na tego typu filmy. I może główna bohaterka słaba, ale za samo wyłamanie się ze schematu komedii romantycznych, podróży kosmicznych, czy innych elfów i czarodziejek nie mogę temu filmowi dać nic poniżej 9, bo dowalił solidnym cyberpunkiem i oby gatunek dzięki temu podniósł się z kolan!

ocenił(a) film na 7
MasteRofNumberS

Również uważam, że ten film był co najmniej dobry. Nie miałem żadnego związku z anime, ale ten film zachęcił mnie do poszperania w tym gatunku. Podobał mi się ta typowa dla sci-fi problematyka - robot, nierobot itp. Do tego ta muzyka dodawała wiele klimatu, wciągnąłem się w cały ten świat, stworzony moim zdaniem wybitnie.

ocenił(a) film na 8
franekpp

I właśnie dlatego ten film nie jest dnem jak to określają niektórzy ludzie tutaj. Nie można ocenić jako dno czegoś co jedną rzecz robi wręcz śpiewająco, zaniedbując przy tym inną. Na tym filmie osoby niezaznajomione z gatunkiem śmiało mogą przeżyć swoje pierwsze spotkanie z cyberpunkiem. To jest bardzo ciężki gatunek, wymagający sporo umiejętności od twórcy, ale także samoświadomości od widza, żeby go zaintrygowała głębia filozoficzna na której się opiera. Jeśli nie miałeś styczności z anime to możesz śmiało próbować o ile konwencja nie razi Cię w oczy, aczkolwiek fabułą może Cię trochę przytłoczyć, wiec nie ma obowiązku żebyś obejrzał,a jak Cię cyberpunk wciągnie to raczej na pewno wrócisz. Sam wracam ;) Cyberpunk nadal pozostanie niszowy m.in. przez te fale hejtu przez które zysk twórcom się nie zgadza. Pozostaje czekać na najnowszego Blade Runnera może on się zwróci i będzie co oglądać w przyszłości :)

ocenił(a) film na 7
MasteRofNumberS

O, zapomniałem o "Blade runnerze". Oglądałem i podobał mi się. Czekam na następną część :)

MasteRofNumberS

Dokładnie. Ostatni był Matrix no i teraz Blade R.

peterson78

Trylogia Matrixa nie jest osadzona w świecie Cyberpunka. Natomiast Blade Runner posiada jedynie części wspólne. Cyberpunkowy był Johny Mnemonic. Mimo, że sam film jest lipny to warto obejrzeć dla przedstawionej wizji cyberpukowego świata.

użytkownik usunięty
MasteRofNumberS

Popieram, też bardzo lubię cyberpunk - więc Ghost in the shell niesamowicie mi się spodobało :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones