film

Gladbeck: Kryzys z zakładnikami

Gladbeck: Das Geiseldrama
2022
1h 31m
7,1 705
ocen
7,1 10 1 705
W sierpniu 1988 roku uzbrojeni przestępcy napadają na bank i biorą zakładników, co prowadzi do 54-godzinnej obławy policyjnej ze strzelaniną i trzema ofiarami śmiertelnymi. Zobacz pełny opis
Gladbeck: Kryzys z zakładnikami zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

premiera

W sierpniu 1988 roku Hans-Jürgen Rösner i Dieter Degowski obrabowali oddział Deutsche Banku w Gladbeck, wzięli zakładników i uciekli. Szczegółowo dokumentowana akcja zmieniła się w medialny spektakl, który rozpoczął debatę o odpowiedzialności i granicach dziennikarstwa.

dystrybucja
Netflix
tytuł oryg.
Gladbeck: Das Geiseldrama
inne tytuły
Gladbeck: The Hostage Crisis Międzynarodowy
Gladbeck: The Hostage Crisis USA
Gladbeck: The Hostage Crisis Wielka Brytania
Gladbeck: The Hostage Crisis Australia
Gladbeck: The Hostage Crisis Irlandia
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Coś nieprawdopodobnego! Wszyscy policjanci powinni za to dostać co najmniej kopa ze służby. A dziennikarzy i gapiów, szczególnie tych z Kolonii, powinno się przeciągnąć gołą dupą po asfalcie. Ciekawe czy oprócz zakładników ktoś poniósł konsekwencje (nie liczę tej jednej dymisji).

Ten film to raczej pokaz nieudolności niemieckiej policji. Przestępcy chodzący jak gdyby nigdy nic, udzielają wywiadów, palą, piją dosłownie jakiś kabaret..

Najbardziej poruszyło mnie zachowanie dziennikarzy. Choć nie powinienem być zaskoczonym. Teraz jest tak samo albo i gorzej. Uśmieszki i pogaduszki z bandytą. Fotografowanie ofiar przestępstwa, gdy Ci nie mogą lub boją się protestować. Obrzydliwe.

Co to jest???

ocenił(a) film na 3

Jak to jest możliwe że porywacze sobie zwiedzają niemcy robią wywiady, gwiżdżą na wszystko??? Trzech snajperów i po minucie jest po sprawie!! Proste i logiczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones