Film

Gladbeck: Kryzys z zakładnikami

Gladbeck: Das Geiseldrama
2022
1 godz. 31 min.
7,1 249
ocen
7,1 10 1 249
56
chce zobaczyć
{"id":"10013901","linkUrl":"/film/Gladbeck%3A+Kryzys+z+zak%C5%82adnikami-2022-10013901","alt":"Gladbeck: Kryzys z zakładnikami","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/39/01/10013901/8017994.2.jpg"}
W sierpniu 1988 roku uzbrojeni przestępcy napadają na bank i biorą zakładników, co prowadzi do 54-godzinnej obławy policyjnej ze strzelaniną i trzema ofiarami śmiertelnymi. Więcej Mniej
Gladbeck: Kryzys z zakładnikami zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

premiera

{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

W sierpniu 1988 roku Hans-Jürgen Rösner i Dieter Degowski obrabowali oddział Deutsche Banku w Gladbeck, wzięli zakładników i uciekli. Szczegółowo dokumentowana akcja zmieniła się w medialny spektakl, który rozpoczął debatę o odpowiedzialności i granicach dziennikarstwa.

dystrybucja
Netflix
tytuł oryg.
Gladbeck: Das Geiseldrama
inne tytuły
Gladbeck: The Hostage Crisis Miedzynarodowe
Gladbeck: The Hostage Crisis USA
Gladbeck: The Hostage Crisis Wielka Brytania
Gladbeck: The Hostage Crisis Australia
Gladbeck: The Hostage Crisis Irlandia
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Co to jest???

  lukiblake ocenił(a) film na 3

  Jak to jest możliwe że porywacze sobie zwiedzają niemcy robią wywiady, gwiżdżą na wszystko??? Trzech snajperów i po minucie jest po sprawie!! Proste i logiczne.

 • Coś nieprawdopodobnego! Wszyscy policjanci powinni za to dostać co najmniej kopa ze służby. A dziennikarzy i gapiów, szczególnie tych z Kolonii, powinno się przeciągnąć gołą dupą po asfalcie. Ciekawe czy oprócz zakładników ktoś poniósł konsekwencje (nie liczę tej jednej dymisji).

  6
  • Najbardziej poruszyło mnie zachowanie dziennikarzy. Choć nie powinienem być zaskoczonym. Teraz jest tak samo albo i gorzej. Uśmieszki i pogaduszki z bandytą. Fotografowanie ofiar przestępstwa, gdy Ci nie mogą lub boją się protestować. Obrzydliwe.

   4
   • Ten film to raczej pokaz nieudolności niemieckiej policji. Przestępcy chodzący jak gdyby nigdy nic, udzielają wywiadów, palą, piją dosłownie jakiś kabaret..

    5
    • Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.