Film

Samurai Cop

1991 1 godz. 35 min.
3,7 1 349
ocen
3,7 10 1349
986
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"135183","linkUrl":"/film/Gliniarz+samuraj-1991-135183","alt":"Gliniarz samuraj","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/51/83/135183/7730577.2.jpg"}
Dwóch policjantów doskonale władających wschodnimi sztukami walki ściga przywódcę gangu Yakuza. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Szkolony u japońskiego mistrza policjant Joe Marshall (Matt Hannon) dostaje zadanie zwalczenia organizacji pod nazwą Katana, zajmującej się handlem narkotykami. Marshall wraz ze swoim partnerem, Frankiem Washingtonem (Mark Frazer), stają do walki z członkami Katany, na czele których stoi samuraj Yamashita (Robert Z'Dar). Sytuacja sieSzkolony u japońskiego mistrza policjant Joe Marshall (Matt Hannon) dostaje zadanie zwalczenia organizacji pod nazwą Katana, zajmującej się handlem narkotykami. Marshall wraz ze swoim partnerem, Frankiem Washingtonem (Mark Frazer), stają do walki z członkami Katany, na czele których stoi samuraj Yamashita (Robert Z'Dar). Sytuacja sie pogarsza gdy Marshall wdaje się w romans z Peggy (Melissa Moore) - poddaną szefa Katany, Fujiyamy (Cranston Komuro).

studio
Hollywood Royal Pictures
data produkcji
1991
tytuł oryg.
Samurai Cop
inne tytuły
Gliniarz samuraj (tytuł festiwalowy) Polska
Więcej...
Scena pościgu została sklejona z ujęć z całego Los Angeles, co zrodziło wręcz absurdalną sekwencję.
W scenie otwierającej film, Fujiyama pojawia się z założonymi okularami przeciwsłonecznymi, które nagle znikają, gdy kamera zmienia ujęcie.
Podczas oczekiwania w marinie na podjazd furgonetki, można zauważyć, że w samochodzie Washingtona tylne koło od strony pasażera jest niedopompowane i nie ma kołpaka. W sekwencji pościgu, który następuje po tej scenie, opona jest już napompowana, a na felgę założony jest kołpak.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych