Robert James Zdarsky

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/51366/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":287,"rate":6.550522648083624,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/51366/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":5,"rate":7.8,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,6
287 ocen gry aktorskiej
Robert Z'Dar
Robert Z'Dar przyszedł na świat w 1950 roku, w Chicago, Illinois. Aktorskiego bakcyla złapał w szkolę średniej Proviso West w Hillside. Przed rozpoczęciem jego kariery aktorskiej był piosenkarzem, oraz gitarzystą dla zespołu rockowego, policjantem, a nawet tancerzem. Duży, o muskularnej budowie i ponadprzeciętnej szczęce aktor, idealnie pasował na aktora charakterystycznego, grającego twardzieli. Debiutował w filmie Joe'go Tornatore, jako Shigaru - "Codname: Zebra". Potem przyszedł czas na nieliczne komedie jak np.: "Hot Chili". Jego bardziej rozpoznawalnymi rolami jest rola w "Hellhole", "Night Stalker", gdzie wcielił się w seryjnego mordercę, "Tango i Cash", gdzie zagrał jako Face (według mnie jego najbardziej rozpoznawalna rola), no i rólka w "Rockville Slayer", gdzie zagrał rolę epizodyczną. Ze względu na jego twarz i ogromną szczękę najczęściej grywał w horrorach i filmach sensacyjnych. Robert Z'Dar to aktor charakterystyczny z niższych sfer, nadający się głównie do grania macho.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 3 czerwca 1950

data śmierci: 30 marca 2015

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

wzrost: 185 cm

Robert Z'Dar był oficerem policji w Chicago.
W 2002 roku na planie filmowym doznał poważnego uszkodzenia kręgosłupa, co ograniczyło jego zdolności ruchowe. Po tym incydencie poruszał się najczęściej używając laski lub skutera aż do zupełnego wyzdrowienia w 2006 roku.
Zmarł z powodu niewydolności krążenia w Pensacoli (Floryda, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych