PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=135183}

Gliniarz samuraj

Samurai Cop
3,8 1 978
ocen
3,8 10 1 1978
5,7 3
oceny krytyków
Gliniarz samuraj
powrót do forum filmu Gliniarz samuraj

Spory problem z oceną! Obiektywnie film zasługuje na jedynkę - jest tak zły, że przez wiele lat nikt nie chciał mieć z nim nic wspólnego, nie trafił nawet do dystrybucji kasetowej. Został wygrzebany dopiero niedawno, jako potencjalny obiekt kultu dla osób gustujących w kiczu monstrualnych rozmiarów. W tej kategorii SAMURAI COP plasuje się bardzo wysoko, w okolicach dziewiątki. Trudno o lepsze podsumowanie niż "Tak zły, że aż dobry". Nieudany w każdym calu, a przez to nieodparcie śmieszny. Rzecz jasna to nie zabawa dla każdego, wielu widzów będzie wyłącznie poirytowana i zmęczona. Czy warto stawić czoła SAMURAI COP? Najlepiej rzucić okiem na fragmenty z YouTube i samemu zdecydować!

Vuzz

Albo można poczytać o "Samurai Cop" na Złych Filmach :)

Vuzz

http://thechive.com/2011/07/27/samurai-cop-all-you-aspiring-actors-take-note-vid eo/ aktorstwo pierwsza klasa <hahahahaha>

Elly_lilly

Hahahaha - zastanawiam się dlaczego oglądając fragment miałem wrażenie, że to co widzę to parodia a nie prawdziwa scena z filmu :D Aktorstwo faktycznie na poziomie "oskarowym"

Vuzz

Masz rację, film jest świetny, ale zadowoli tylko i wyłącznie miłośników B-klasowej rozrywki, potrafiących z przymrużeniem oka delektować się tymi spapranymi do reszty scenami i drętwymi dialogami. Samurai Cop mile mnie zaskoczył i polecam go każdemu, kto liczy na 100% rozrywki bez chwili nudy ;) A i nie masz racji z tą dystrybucją, gdyż sam osobiście posiadam kasetę wideo wydaną w Polsce przez firmę Demel.

ocenił(a) film na 8
klotz

Kwintesencja kina so-bad-it's-good. Polecam maraton wraz z "The Stabilizer" i "Deadly Prey". Widział ktoś "Hollywood Cop" tego samego reżysera, co ciekawe pochodzącego z Iranu?

ocenił(a) film na 8
khanate

DEADLY PREY widziałem, to istotnie kupa śmiechu, choć to jednak bardziej kompetentne kino niż SAMURAI. Natomiast o THE STABILIZER do tej pory nie słyszałem. Wielkie dzięki, khanate!

khanate

Dzięki za propozycje - Hollywood Cop mam już u siebie, liczę na dobry seans khanate. Dam znać po obejrzeniu.

Vuzz

Ten film był 01.10.1993 na Polsacie o 20.00

ocenił(a) film na 4
Vuzz

"nie trafił nawet do dystrybucji kasetowej" - co masz na myśli? był w wypożyczalniach na kasetach. Wydał go demel.

ocenił(a) film na 8
junior_dos_santos

Były ponoć jakieś problemy w Stanach. A w Polsce istotnie trafił na kasetę, i wręcz stał się pozycją kultową ze względu na pomyłki Knapika podczas czytania tekstu (nietypowe dla tego starego wyjadacza).

ocenił(a) film na 4
Vuzz

Wydaje mi sie ze Gliniarz Samuraj to film, którego na trzeźwo ciężko oglądac pewno stąd te pomyłki heh

junior_dos_santos

Własnie kończy się kolejna edycja Festiwalu Filmów Kultowych (tym razem w Gdańsku) i wczoraj odbył się seans Samurai Cop z panem Knapikiem czytającym na żywo. Pan Tomasz przed seansem zaznaczył, że będzie posiłkował się tym spartaczonym tłumaczeniem jak za starych, dobrych lat - stwierdził, że to miło cofnąć się w czasie, choć czytywał ponoć gorsze rzeczy. Sala była pełna i piała z.. ekhmm.. zachwytu. ;) Ubaw był zaiście po pachy! :)

ocenił(a) film na 6
UncleKaNe

Zgadzam się - ten film wspominam najśmieszniej z całego Festiwalu Filmów Kultowych :)

Vuzz

Myślę, że kategoria "Tak zły, że aż dobry", faktycznie pojawiła się od czasu gdy na YT pojawili się tacy goście jak Nostalgia Critic, którzy wykopują takie perełki. Ale dawanie takim filmom wysokich ocen, robi niepotrzebne zamieszanie. Skoro film jest zły, niech ma złą ocenę. A ci co szukają kiczu na pewno będą szukać filmów z jak najniższą oceną. Zresztą, teraz wychodzi wiele gniotów (np. polskie produkcje), które dostają wysokie oceny wśród lasu jedynek - idąc w to błędne koło, można by uznać "Kac Wawę" za jeden z takich filmów, a jak każdy chyba wie, Kac Wawa jest raczej w kategorii gniotów, gdzie aktorzy się starali... zarobić na tym gniocie jakieś pieniądze swoją żałosną grą aktorską. To nie to samo co filmy typu "Samurai Cop"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones