PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568226}

Gniew tytanów

Wrath of the Titans
6,2 80 232
oceny
6,2 10 1 80232
4,6 9
ocen krytyków
Gniew tytanów
powrót do forum filmu Gniew tytanów

8/10 druga wcale nie gorsza od pierwszej nie rozumiem opinii ,że to gniot????

Jeśli to jest gniot to co gniotem nie jest?Jeśli szuka się błędów i nie dociągnieć to się na pewno jakieś znajdzie ja podobnie jak w pierwszej części bawiłem się świetnie.

I nie mam znaczenia dla mnie ze za dużo patosu ,że nie trzyma się mitologii o ile cokolwiek może się trzymać mitologia(mitologia wymieszanie fikcji z rzeczywistością)Świetnie zrobione obie cześci druga wcale nie odstaje świetne role widowiskowo z ciekawym finałem ,dla chcącego znaleźć "drugie dno" też coś się znajdzie, film ku pokrzepieniu.Brawo.

flisek1987

Święta prawda. Film jest świetny i o wiele lepszy niż pierwsza część, ale wszyscy i tak będą gnoić, bo przecież trzeba poudawać znawcę, a w ten sposób najłatwiej. A że druga część? To już w ogóle, przecież to oczywiste że nie może być lepsza niż pierwsza. Standardowa tendencja na tym forum, sami znawcy.

flisek1987

Można stworzyć dzieło fabularne, mocno oparte na mitologii, tylko trzeba się trochę przyłożyć. Nie oceniam tego filmu, bo go nie oglądałem, ale widziałem część pierwszą i tam się zdecydowanie nie przyłożono. Przede wszystkim, Hades jako główny zły? Hades był jednym ze spokojniejszych bogów, jego jedynym złym czynem było chyba porwanie Persefony. W porównaniu do Zeusa i Posejdona, którzy bez przerwy kogoś gwałcili, porywali, albo coś niszczyli, był najgrzeczniejszy. Wystarczy choć trochę zagłębić się w temat, ale łatwiej jest po prostu przyjąć, że władca umarłych jest zły.

Pomijam stado pegazów czy występowanie istot, których w mitologii greckiej nie było.

Madoq

Mi akurat obie części się bardzo podobały, ale "Gniew" jest zdecydowanie lepszy, poważniejszy, ciekawszy i bardziej efektowny.

Po prostu trzeba odpowiednio podejść. Jedynka nie była wierną ekranizacją mitu, co być może Cię rozczarowało. To remake filmu z 1981 z paroma nowymi wątkami, takimi właśnie jak zły Hades czy stado Pegazów, ale moim zdaniem nie mają one aż takiego znaczenia w ogólnym rozrachunku.

Także jak nie widziałeś to mimo wszystko polecam dwójkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones