PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568226}

Gniew tytanów

Wrath of the Titans
6,2 80 234
oceny
6,2 10 1 80234
4,6 9
ocen krytyków
Gniew tytanów
powrót do forum filmu Gniew tytanów

A po co ?? Starcie tytanów jest remake`iem filmu Zmierzch tytanów z 1981 roku. Opowiadają pewną zamkniętą historię opisaną w mitologi greckiej, którą mędrcy z Hollywood chcą na siłę rozwinąć. Nie należy zmieniać, bądź dorabiać fabuły niezgodnej z mitami. Wolałbym wersję rozszerzoną jedynki, niż część drugą.

ocenił(a) film na 8
trigrammaton

Oni tak już mają, że jak zrobią dobry film, to muszą koniecznie go kontynuować :/ Niestety, tak działa Hollywood - albo robią dobry film, a potem jego gorsze już kolejne części, albo zżynają produkcje z obcych krajów i przerabiają je na gorsze (mówiąc delikatnie). Jak dla mnie też nie powinni kontynuować produkcji, tylko dać jej święty spokój, bo skończy się tak jak na Pile (sześć czy siedem części - już sama się pogubiłam).

Michelle_Cassidy

zgodzę się zupełnie z tym co piszecie, poza tym iż historia opisana w filmie luźno odnosiła się do mitologii greckiej, bardziej trafnym spostrzeżeniem byłoby napisać że czerpie z wielu mitów, sklepiając wątki w jeden film, nie do końca zgodny z prawdziwymi mitami. Pomijając jednak ten fakt, a tym samym nie broniąc amerykańskiego przemysłu filmowego, napiszę tylko w ten sposób. Gdybyś sprzedawał pewne dobro, które zrobiłoby furorę, a popyt na niego rósł by w siłę, oczywiście że chciałbyś zarobić więcej na nim, i produkowałbyś go dalej, aniżeli szukałbyś innego produktu zbytu. Dlatego też nie dziwię się chęci nakręcenia kolejnej części. Na koniec dodam, że jestem zawiedziony wydaniem blu-ray Starcia, liczyłem na dłuższą wersję reżyserską filmu.

ocenił(a) film na 7
maxreal

bezsensowna kontynuacja; totalnie na siłę!
A gdzie kontynuacja chociażby Hancocka?
Nie rozumiem postępowania...

marcin_sadek

Hancock przecież ma doczekać się swojej kontynuacji (?) chyba, jeśli się nie mylę...

ale rozumowanie dobre :)
a co do wypowiedni Pana/Pani #2, to osobiście uważam że rozsądnym rozwiązaniem twórców Piły byłoby zakończenie produkcji kina pełnometrażowego na pierwszej części, a resztę kontynuować w formie serialu... i tak coś takiego im się zlepiło z dotychczasowego dorobku a i fabułę mogliby rozciągnąć bez końca i wymyślać jeszcze więcej chorych scenariuszów.

ocenił(a) film na 7
marcin_sadek

Starcie Tytanów 2 jeszcze może być ciekawe
ale nowego spider-mana juz w ogóle nie rozumiem , to jest dopiero powielanie że też się nikomu ten pająk nie znudził

ocenił(a) film na 3
Michelle_Cassidy

No tak, racja. Ciekawe kiedy hollywood stworzy kontynuacje "Zbrodni i kary" albo "Zbojcow" Schillera. Oj, bedzie sie dzialo.

ocenił(a) film na 7
trigrammaton

Zgadzam sie z autorem wątku!!Jedna częśc w zupełności wystarczy. Po kiego grzyba ta druga??!!:/:/ Jak zwykle wyjdzie z tego kiszka!

marcindt1984

"Po kiego grzyba ta druga?" - miedzy innymi po to abym ja mógł ją oglądnąć. Do kina nikt na siłę nie wciąga i jeśli nie masz ochoty na drugą część to znaczy, że na Tobie nie zarobią :)
"Jak zwykle wyjdzie z tego kiszka!" - na to Twoje stwierdzenie odpowiem jak dwójkę oglądnę :)

jjamroz

zgadzam się z przedmówcą. cieszę się że zrobią 2 część bo będę mógł ją obejrzeć. wolałbym aby ludzie wypowiadali się na temat samych filmów a nie sensu robienia kolejnych części bo nikt ich nie zmusza do ich oglądania, a wielu ucieszy się na tą wiadomość.
"Jak zwykle wyjdzie z tego kiszka!" - typowe teksty na forum filmweb-u, ocenianie czegoś czego jeszcze nie ma.

eneye

Ja takze chetnie obejrze druga czesc. Starcien tytanow to film latwy lekki i przyjemny, oprawiony pieknymi sceneriami i dobrymi aktorami (mowie tutaj zwlaszcza o bogach Zeusie i Hadesie- Neeson i Finnes to klasa sama w sobie). Nie zauwazylem kiedy zlecialo mi te 100 minut filmu.
Nie chcialbym jednak zeby robili to w 3D. Osobiscie nie jestem zwolennikiem tej "nowinki". Ja obejrzalem jedynkę w 2D, a znajac zycie nie widzialbym wiekszej roznicy po seansie 3D. Pamietam jak po seansach avatara i Alicji bylem srednio zadowolony z tego ogladania przez okulary. Po ponownym obejrzeniu na kinie domowym wrazenia wizualne nie byly wcale mniejsze.

trigrammaton

Może 2 czesc nie będzie dalszą czescia tej opowisci, a calkiem inna historia z mitologi. Jeśli tak nie będzie to jak dla mnie wielka klapa.

lubi3placki

Na samym początku muszę powiedzieć iż potwierdzam wasze zdanie że niepotrzebnie chcą robić 2 część filmu, zapewne będzie to o wiele gorsza wersja od 1 części, gdyż jak zazwyczaj to bywa 2 jest gorsza od 1, co do pierwszej części to było całkiem ok.

A z kolei 2 część nie będzie zapewne o nowej historii z mitologi, tylko prawdopodobnie (tak sądzę, bynajmniej) że będzie opowiadać o tym jak Hades wydostanie się znów z podziemi, i będzie chciał zemsty zarówno na Perseuszu jak i Zeusie i reszcie Bogów, a wtedy ludzie sprzymierzą siły z Bogami, wraz z Perseuszem aby walczyć z Hadesem i pokonać go raz na zawsze, i na tym się skończy chyba że 2 część jakoś niewyjaśnienie się skończy i pewnie znów będą myśleć niepotrzebnie o 3 części . . .

ocenił(a) film na 8
Saltsin_yu

W 3 części będą walczyć z Obrońcami Krzyża ! :P

andreas92

czemu 2 część ? hajs hajs hajs.
myślę że 2ga część będzie mega gniotem, ale mam jednak nadzieję miło się rozczarować

trigrammaton

przyznam choć remake nie potrzebny to z chęcią i tak bym obejrzał w ogóle film jest na podstawie mitu o Perseuszu ale jest tak zmieniony że fan mitologi zobaczy tylko kilku wspólnych aktów więc teoretycznie nie naciągają mitologi bo zapożyczyli z niej tylko postacie i miejsca historii tylko kilka faktów (np zabicie meduzy)

Mikor95

Nie wiem, czy wiecie, ale ma powstać trylogia... Serio!!!

polonista_filmweb

A ma się zwać: GNIEW TYTANÓW
Fabuła?
Na razie wiem, tylko, że Perseusz będzie konkurował o rękę Andromedy z jakimś kolesiem (co by się zgadzało z mitem) . W mitologi jest on synem Posejdona. Niestety nie pamiętam imienia. A jednym z czarnych charakterów ma być Ares.

ocenił(a) film na 5
trigrammaton

Zamiast robić bezsensowną kontynuację, mogli by zrobić film na podstawie innego mitu - z chęcią bym oglądnął.

snorlax

Zgadzam się. Mogli by np. zrobić na podstawie mitu o Heraklesie lub Tezeuszu, albo Jazonie i wyprawie Argonautów.

ocenił(a) film na 10
polonista_filmweb

o Tezeuszu już kręcą film nazywa się Immortals

ocenił(a) film na 5
polonista_filmweb

Troja była, a po wojnie ... powrót Odyseusza do Itaki. Dobry materiał na film tego typu. Cyklop, Kirke, Scylla - duże pole do popisu.

trigrammaton

nie wiem, może to moje prywatne wrażenie, ale fabularnie pierwsza część była tak niepodobna do oryginału z '81, że w ogóle trudno mi to traktować jako remake. hollywoodzko wycięto/uproszczono/okrojono większość wątków, a w zamian za to dostaliśmy gamę niezłych efektów specjalnych. i mimo że wolę jednak starą wersję, drugą część nowej pewnie też oglądnę. choćby po to, żeby zobaczyć jak alternatywną historię twórcy zaserwują tym razem.

trigrammaton

Ależ mój drogi /moja droga, "Starcie Tytanów" w żadnym razie nie jest filmem opowiadającym historię "opisaną w mitach". Przecież ten film bardzo luźno podchodził do mitologii (nie tylko greckiej), tak więc powstanie drugiej części nie może się kłócić z mitami (bo już część pierwsza ma mało z nimi wspólnego).
Dlatego jestem jak najbardziej za powstaniem kolejnej części - sceny walki i świetne efekty zawsze cieszą, natomiast wyłapywanie wszelkich niezgodności z mitologią, też jest swoistą formą rozrywki :D

Ardhiel

Dokładnie, swoją drogą ciekawe czemu nikt z inteligentów tutaj nie uczepił się 'troi' petersena, gdzie zgodności z mitem było za grosz, ale że marketing odpowiednio zadziałał tak film się sprzedał. Mi starcie się podobało, bo miało to co film 'blockbusterowy" mieć powinien, czysta rozrywka, efekty i nic nie wymagająca od widza fabuła. w Blurayu robił wrażenie.

maxreal

zacznijmy od tego, że remake z '81 roku był moim zdaniem nie najlepszy... :<
a ogółem sequel starcia z Worringtonem był od dawna w planach, nawet jak jeszcze pracowali nad pierwszą częścią...o.O dziwne...ale co tam...
słyszałam zapewnienia, że ten sequel ma być o wiele lepszy niż Starcie Tytanów, bo jak wiadomo pierwszy film nie spotkał się z pozytywnymi opiniami...i Sam zapowiedział, że ten sequel będzie lepszy niż Starcie, że gra aktorów lepsza będzie itp itd...ale coś czuję, że skończy się na obiecankach...chociaż z drugiej strony jestem ciekawa, czy rzeczywiście tak będą pracować, żeby ten sequel był bardzo dobrym filmem

ocenił(a) film na 8
dziam_dziara

Bardzo dobrze że będzie 2-ka, historia historią ale dobre kino jest zawsze w cenie. Chętnie obejrzę i liczę że Sam zagra lepiej niż w 1-ce i Avatarze (chyba że to już taki aktor jest).

Cieszę się i oczekuję z niecierpliwości, zwłaszcza że obsada świetna a i zdjęcia wraz z krajobrazami niczego sobie. A jak ktoś woli polskie telenowele, to cóż nic się nie poradzi ;)

trigrammaton

trigrammaton jesteś jak mój kumpel on też zawsze pyta a po co kolejną część pomyśl filmy dzisiaj robi się tylko i wyłącznie dla kasy oni mają wszystko inne w czterech literach tylko kasa kasa i jeszcze raz kasa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones