PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568226}

Gniew tytanów

Wrath of the Titans
6,2 80 230
ocen
6,2 10 1 80230
4,6 9
ocen krytyków
Gniew tytanów
powrót do forum filmu Gniew tytanów

Siema, czy są wśród Was posiadacze filmu na DVD tudzież Blu-Ray? Jakie macie odczucia? Jest jestem świeżo upieczonym posiadaczem wydania Blu-Ray (pakiet z pierwszą częścią: http://www.empik.com/pakiet-tytani-starcie-tytanow-gniew-tytanow-liebesman-jonat han,p1051420533,film-p ), więc pozwolę sobie na małą recenzję.

Audio & Video rewelacja. Obraz jest ostry jak żyletka, dźwięk niesamowicie wyrazisty, chociaż w sumie są to standardy jak na wydanie BD w 2012 roku. W tłumaczeniu naniesiono poprawki i całe szczęście nie mamy już jakiegoś Chronosa, tylko Kronosa.

Dodatki prezentują się świetnie. Mamy do wyboru dwie pełne (!) wersje filmu w ramach dodatków, obie oznaczone różnymi komentarzami od twórców i aktorów, oraz ozdobione najróżniejszymi dodatkami przewijającymi się przez ekran. Możemy z nich dowiedzieć się dużo o filmie, mitologii, i powiązaniach między nimi. Oglądając to przyszło mi na myśl, że materiał nadawałby się idealnie dla wielu malkontentów wytykających w filmie rzekome błędy, nieścisłości z mitologią itp.

Bardzo ciekawe są też usunięte sceny. Jest ich trzy, są za to dość długie, bo trwają razem ponad 10 minut, i ponownie, jak w przypadku pierwszej części, nie mam zielonego pojęcia dlaczego je usunięto. Sceny są świetne, dobrze zagrane, mało oklepane i nie stanowią żadnych alternatywnych wersji do tych pokazanych w filmie. Jest Perseusz gadający z synem, Perseusz przemawiający do żołnierzy i mała scenka z Bogami. Właśnie ta ostatnia wydaje się najciekawsza, szkoda tylko, że jest taka krótka. Dla osób, które wydania nie posiadają, podaję linka: http://www.youtube.com/watch?v=THWC2FdU_Hs . Na koniec warto wspomnieć, że WSZYSTKIE dodatki mają polskie napisy, co w przypadku pierwszej części nie było tak oczywiste.

Polecam w ciemno wydanie na Home Media, zwłaszcza na BD (na DVD, oczywiście oprócz gorszej jakości, dodatki są mocno okrojone), a w szczególności wydanie wraz z pierwszą częścią w pakiecie 'TYTANI', który za taką cenę jest po prostu opłacalny. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones