PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568226}

Gniew tytanów

Wrath of the Titans
6,2 80 230
ocen
6,2 10 1 80230
4,6 9
ocen krytyków
Gniew tytanów
powrót do forum filmu Gniew tytanów

reszta bogów?? Kolejny film, nie trzyma się mitologi...ta walka z tytanami, a większość
bogów na wakacjach?

ocenił(a) film na 10
IOOI

Ale w obsadzie jest Apollo Posejdon Hefajstos Hermes Zeus(nie licząc Aresa i Hadesa którzy są po stronie wroga )czyli nie licząc Dionizosa wszyscy męscy bogowie .Ja również jestem ciekawy czy się pojawią w walce (zeus miota piorunem w trailerze )ale trzeba patrzeć się na to że bogowie są osłabieni brakiem wiary ludzi tym samym są słabi (oby nie pousuwali scen z bogami tak jak w pierwszej części) .




kefirhero

no właśnie, mnie najbardziej boli to że ci bogowie, są bardzo słabi..To samo było w Immortals..


Ale mam nadzieję że "Gniew Bogów" będzie znacznie lepszy..od pierwszej części i daremnego Immortals(który już całkiem pozmieniał mitologię).

ocenił(a) film na 7
IOOI

tak jak 300, film nie jest ekranizacją mitologii tylko jest w oparciu o mitologię
300 film w oparciu o komiks ;)

downar

Jezusie ! Historia 300 spartan to fakt nie mit Chryste ! Pierwsze owoce reformy szkolnictwa ...Możesz się jedynie sprzeczać czy film na podstawie komiksu czy w formie dokumentu był by mniej ..bardziej ciekawy .

ocenił(a) film na 8
Norven

Tak fakt...
Pomijając to, że głownie pozostali grecy bronili przejścia, a spartanie zasłynęli tylko dla tego, że zostali do samego końca gdy reszta odeszła, gdzie ich wytłukli.
A zrobili to między innymi dlatego, bo gdy ateńczycy około 10 lat wcześniej sami obronili Grecję, oni nie wyruszyli w ogóle, więc tu po prostu chcieli zmyć plamę na honorze, bo i teraz nie wyruszyli cała armia, więc woleli się poświecić.

Co do 300, jako film jest bardzo dobry, ale na historii to on jedynie się lekko wzoruje.

unpxre

O tym mi nic nie wiadomo ale biorąc fakty pod lupę z pewnością chodziło o zmycie plamy na honorze gdyż Spartanie byli na tym punkcie bardzo przeczuleni ...a przypomnijmy Ateńczycy posiadali wtedy najsprawniejszą flotę to też Spartanie nie mogli się wykazać na tym polu i oddali lepszym sprawę walki o południowe wybrzeża Grecji ...więc niema się co dziwić że chcieli się wykazać na lądzie po za tym spekulacji dlaczego Leonidas zabrał swoich mężnych 300 i złożył swe życie w ofierze jest wiele ... w tym miedzy innymi historia o przepowiedni która wywróżyła że albo Leonidas złoży swoje życie w ofierze albo Sparta upadnie ..i wiele innych ..po bocznych konfabulacji ...ja zwróciłem uwagę na to że koleś wyżej użył terminu mitologia do wydarzeń które miały autentycznie miejsce ! I o to mi chodziło a co do filmu owszem fajnie zrobiony ale jak sam napisałeś/łaś ...to on się z grubsza wzoruje gdyby zdrajca był normalnym grekiem persowie persami a nie murzynami ...a wroga armia normalnymi ludźmi a nie mutantami można by było mówić o dobrej historycznej ekranizacji ...a tak mamy raczej coś co jest wzorowane na komiksie w który jest jedynie wzorowany na faktach z przeszłości i ukwiecony elementami fantasy. Pozdrawiam .

ocenił(a) film na 8
Norven

Rozumiem i z tym co napisałeś się teraz się zgadzam.
Tylko myślę, że Downar chciał powiedzieć, że tak jak 300 tylko opierał się na czymś, tak samo ten film będzie się tylko opierał(zaczerpnie tylko elementy przewodnie).

IOOI

Nie nastawiaj się na wierną ekranizację mitologii :) Pierwsza część była jeszcze jako-tako zekranizowanym mitem, ale tutaj to już jest 'dorobiona' kontynuacja - postacie te same, ale fabuła całkiem nowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones