PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568226}

Gniew tytanów

Wrath of the Titans
6,2 80 234
oceny
6,2 10 1 80234
4,6 9
ocen krytyków
Gniew tytanów
powrót do forum filmu Gniew tytanów

Taki temat jest na imdb,więc może być i u nas.W jednym z wywiadów reżyser wspomniał coś o cyklopie.Ja chętnie zobaczyłbym cerbera i hydrę,a jakie są Wasze propozycje?

ocenił(a) film na 10
hellboyjr

co do potworów to jest mi obojętne może Centaury albo Satyrów.Liczę że zobaczę w końcu jak Zeus miota piorunami w swoich wrogów ;].

ocenił(a) film na 10
kefirhero

chodziarz te potwory które wymieniłem nie są aż takie złe,w mitologi pojawiały się czasami jako ci dobrzy .

ocenił(a) film na 7
kefirhero

Tego Zeusa to prędzej zobaczysz w "Immortals",tam chyba będzie bardziej położony nacisk na postacie bogów,bo z potworów to w trailerze widać tylko Monotaura.

ocenił(a) film na 7
hellboyjr

Minotaura oczywiście...

ocenił(a) film na 10
hellboyjr

Według mię aktorzy wcielający się w bogów w Starciu Tytanów prezentując się o wiele lepiej obsadzenie Nelsona i Fiennes'a w rolach Hadesa i Zeusa (szkoda że tyle scen z bogami zostało usuniętych)było trafieniem w dziesiątkę,oczywiście na IMMORTALS również czekam z niecierpliwością.

Co do potworów cerber mógł by się pojawić .

ocenił(a) film na 8
kefirhero

Cerber musi być ;D

Matt_19_

Moim zdaniem powinni być inni tytani przecież tytanów było od groma

hellboyjr

Chimerę!

ocenił(a) film na 7
Puchy11

Gorgony :D

ocenił(a) film na 7
Gloenik

mi pasują bestie z God of War ^^ Typu właśnie tytani coś jak god of war 3 pewnie zrobią że starcie prawdziwych tytanów :D
choć mi w filmie będzie brakowało Draco genialna postac w tym filmie ^^ a jego scena z meduza jest boska :D

ocenił(a) film na 8
Shanks1337

może jakieś succuby

użytkownik usunięty
hellboyjr

Minotaura,Cyklopa,Harpie,Centaury

ocenił(a) film na 6
hellboyjr

Hydra, Minotaur, Faun... ewentualnie Sfinks... no i Kraken one more time (nawet jeżeli fabularnie byłoby to bez sensu)

ocenił(a) film na 7
hellboyjr

Talos, Himera, Gorgona :)

Pietro_6

Gorgona już była.

użytkownik usunięty
hellboyjr

Hydrę, Cerbera oraz Scyllę i Charybdę.

ocenił(a) film na 4
hellboyjr

Minotaura,Cyklopa,Harpie,Centaury, Cerbera, Hydrę, Gorgona, Chimery i Erynie!:D

dante4774

http://img577.imageshack.us/img577/2835/476248671.jpg czesciowe zaspokojenie Waszej ciekawosci;]

ocenił(a) film na 10
nevler

po trailerze tak właśnie myślałem że ten dwugłowy stwór to chimera(miedzy innymi zieje ogniem i ma skrzydła to mię rozjaśniło)

Po trailerze widać że Perseusz zmierzy się z Aresem czyżby to jakieś na wiązanie do GoW .

kefirhero

@kefirhero - no właśnie zastanawiała mnie ta scena w której Perseusz walczy z jakimś typoszem, po aktorze i po "mocach" to chyba faktycznie jest Ares, chociaż ciekawi mnie że bóg walczy sobie ot tak na miecze ze śmiertelnikiem. No i wygląda inaczej niż w jedynce (pierwszy z prawej): http://images.wikia.com/clash-of-the-titans/images/f/f1/Zeus-and-the-Gods-a-top- Mount-Olympus_gallery_primary.jpg

ocenił(a) film na 10
nevler

ten z młotem to Ares sadze tak ponieważ na naramienniki ma w kształcie głowy barana który jest symbolem Aresa(w starciu zeus miał orła ).

Tak na zdjęciu w miedzianej zbroi to Ares ale w drugiej cześć jakby zmienili trochę kostiumy może dlatego że bogowie tracą swą moc.

ocenił(a) film na 10
kefirhero

no i po trailerze widać że Perseusz będzie w pełni wykorzystywał swój poleciał jako pół-bóg np jedną ręką przytrzymuje wielka łapę cyklopa ,no i walczy z Aresem jak równy z równym(może dlatego że bogów opuszczają siły ).

kefirhero

No to co mówisz jest sensowne, postać z którą walczy Perseusz na trailerze to widać Ares. Zbroja jest całkiem inna, jakieś futerko, jakiś płaszczyk, ale faktycznie może być tak jak mówisz - słabnące moce (zbroja Zeusa też jakaś taka matowa).

PS. Nie sądze żeby to Perseusz przytrzymywał łapsko Cyklopa, tylko raczej na odwrót ;p

ocenił(a) film na 10
nevler

http://photoupload.pl/di-IXDG.jpg

tutaj fotka jak Perseusz podtrzymuje rękę cyklopa a na domiar tego cyklop pomaga sobie druga ręką,pobierz trailer i zobacz kladka po kladce cyklop nie może go zgnieść i jakby lekko Perseusz go podnosi.Jeżeli mam racje to skończą się teksty Perseusza w stylu "Zrobię to jako człowiek" i wykorzysta w pełni swój potencjał jako półbóg .

http://photoupload.pl/di-BK3I.jpg
http://photoupload.pl/di-V1FE.jpg
tutaj 2 fotki Aresa na pierwszej widać dokładnie baranki na zbroi.

Ciekawi mię kim jest ten starzec(jakby z pisaku) czy nie jest to przypadkiem Zeus .

kefirhero

Dzięki wielkie za fotki. Jak je robiłeś? Poprzez screen capture? Akurat mam pobrany trailer, zarówno standardowy jak i w HD, ale po prostu nie chciało mi się wierzyć żeby to Perseusz przytrzymywał cyklopa (a nie na odwórt) i dlatego nie przyjrzałem się dokładnie ;) Ale co racja to racja - jest tak jak mówisz ;P Co do Aresa to już nie mam żadnych wątpliwości że to on, aktor i zbroja mówią same za siebie, Swoją drogą ciekawy wizerunek.

Co do tego starca z piasku, to właśnie też się miałem o to spytać, ostatnio pod trailerem na youtubie przeczytałem sugestię że to może być Zeus i chyba faktycznie mają rację (bardzo osłabiony, rozsypuje się w pył). Mam jednak nadzieję że wszystko dobrze się skończy i wróci do normalnego stanu :)

ocenił(a) film na 10
nevler

pobrany trailer odtworzyłem w quick time znalazłem scenkę zastopowałem i kliknąłem w klawiaturze "Print Screen" otworzyłem paint'a i wkleiłem(na Windows XP ta metoda nie działa lecz na W7 tak).

Co do starca również mi się wydaje że to osłabiony Zeus ale np Ares i Hades są silniejsi chodziarz również powinni tracić moc .Ale mi się marzy aby zobaczyć Zeusa który miota piorunami w wrogów ;]

Jestem ciekawy kwestii potworów (cyklop,chimera,mak hai i Minotaur )coś mi się zdaje że to Hades jako pan zmarłych przywrócił ich do życia aby powstrzymać Perseusza aby ten nie przeszkadzał im przy uwolnieniu Kronosa .Makhai(mitologiczny demon lub duch pojawiający się na polach bitew)to tych typków raczej stworzył Ares jak to ma miejsce w mitologi ,jak widzimy na trailerze te demony walczą z żołnierzami.

A jeżeli chodzi o brak mocy to może być tak że bogów napędza coś innego niż tylko ludzka wiara(choć to również ma jakiś wpływ) np w "Starciu" Hades mówi że on żywi się strachem (lub śmiercią nie pamiętam dokładnie ),a Zeus miłością ludzi do niego.A Aresa może żywi się wojną która toczy się w filmie.

A już sobie przypominałem ludzkie modły miały zapewniać bogom nieśmiertelność ale czy to ma jakiś wpływ na ich moce i umiejętności.

kefirhero

Aha, no czyli poprzez Print Screen (ja mam Viste i robię to przez ImageShack). Co do reszty - tak, w pierwszej części było powiedziane że Zeus żywi się ludzkimi modłami i miłością, a Hades ludzkim strachem i bólem, więc w sumie nie jest to dziwne że Zeus jest słaby i się rozsypuje (dosłownie;P), a Hades jest w pełni sił, bo tak się stanie jeśli ludzie stracą wiarę w Bogów i zaczną obawiać się kataklizmów/potworów. Co do tych drugich to może będzie tak jak mówisz, zostaną wysłane przez Hadesa aby powstrzymać Perseusza (tak jak Calibos w jedynce). No cóż, przekonamy się po premierze, w końcu trzy miechy to nie jest tak strasznie dużo.

PS. Już tyle razy pisałeś o tym Zeusie miotającym piorunami, że teraz ja też chętnie to zobaczę;] W pierwszej częsci trochę nie wykorzystali potencjału jaki dawało tak trafne przedstawienie bogów.

ocenił(a) film na 10
nevler

"PS. Już tyle razy pisałeś o tym Zeusie miotającym piorunami, że teraz ja też chętnie to zobaczę;]"

hehe myślałem że pokażą coś takiego w immortals ale tamtejszy zeus używał łańcucha ,może tutaj się doczekam .

kefirhero

Immortals też było spoko, podobała mi się stylistyka jak w "300". Co do "WotT" to teraz dopiero zauważylem że ktoś dodał datę polskiej premiery - 30 marzec. Zastanawia mnie też polski tytuł - ostatnio w którymś newsie czytałem że oficjalny polski tytuł to po prostu "ST2", a teraz wyskakuje coś takiego: http://www.filmweb.pl/film/Gniew+tytanów-2012-568226/titles i wygląda na to że już tak zostanie. Po dłuższym zastanowieniu takie rozwiązanie jest lepsze, bo bliższe oryginalnemu tytułowi, a nawiązywanie na siłe do jedynki nie ma sensu, bo ta nie wszystkim się podobała. Co sądzisz?

PS. - Jest błąd w oryginalnym tytule na filmwebie, niech poprawi to ktoś z angielskim na wyższym poziomie niż 'beginner'

ocenił(a) film na 10
nevler

Co do zmiany tytułu czytałem że mieli problemy z prawami autorskimi ponieważ jest komiks o tym samym tytule (i to dosyć dobry),i planowali zmienić na ST2 wiec pewnie tak samo w Polsce,ale się dogadali i nazwa została zmieniona .

Nazwa jak dla mię jest dobra choć dla osób niekorzystających z informacji na temat filmu(filmweb itp)może nowa nazwa kojarzyć się że to znowu jakiś remake albo coś.Ale jak ktoś zobaczy film to pewnie się skapnie że to kontynuacja. Co od popularności jedynki ja osobiście znam wiele osób którym się film podobał i chętnie obejrzeli by drugą część(a na filmweb'ie gdzie nie wejdziesz tam tematy w stylu gniot lub odgrzewany kotlet ).

kefirhero

Tzn co do oryginalnego tytułu to słyszałem o problemie z prawami autorskimi (komiks), chodziło mi o polski tytuł. To prawda co mówisz, że jest wiele osób którym się film podobał (sam takie znam), ale oczywiście na filmwebie wszędzie pełno wymądrzających się łebków, którzy prawie że czują się w obowiązku zgnoić film. No ale jak ktoś oczekuje drugiego "Władcy Pierścieni" albo "Gladiatora" (a takie wypowiedzi czytałem), to co się dziwić...

ocenił(a) film na 7
hellboyjr

wilkołaki*** nie wiem czemu ,ale je lubie :P

ocenił(a) film na 4
Lulszczuch

wilkolakow nie ma w mitologi...

hellboyjr

Różne - długie i podłużne =]

hellboyjr

Moją byłą;P

ja_tylko_na_chwile

Właśnie zobaczyłem plakat i zwiastun. Minotaur w ogóle nie wygląda jak byk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones