PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568226}

Gniew tytanów

Wrath of the Titans
6,2 80 232
oceny
6,2 10 1 80232
4,6 9
ocen krytyków
Gniew tytanów
powrót do forum filmu Gniew tytanów

,,jedynka lepsza - ten ogląda się beznamiętnie, poza tym Rozamunda też nie bd mi pasowała do roli ;|

Baby_Black27

Bo to trzeba lubić mitologię grecką by się dobrze bawić. Jak nie lubisz to nie krytykuj.

ocenił(a) film na 4
The_Fallen

A co ma do tego "lubienie" bądź "nie lubienie" mitologii - ale wyskoczyłeś! :))
Ja oceniam film, a ten wg mnie (zresztą nie tylko mnie jak zauważyłam) był kiepski.
Zazwyczaj nie odpisuję trollom, ale Ty mnie rozbawiłeś i nie mogłam się powstrzymać ;|

Baby_Black27

Że niby ja jestem trollem? BITCH PLEASE....Ten film jest związany z mitologią grecką. Ktoś kto jej nie lubi nie polubi tego filmu...a przynajmniej jest to mało prawdopodobne.

ocenił(a) film na 4
The_Fallen

To jest kino akcji, a to czy nawiązuje do mitologii greckiej czy też nie, jest przynajmniej dla mnie mało istotne. Ogólnie film jest mega słaby, pomimo świetnej obsady. Pierwsza część była o niebo lepsza.

ajuzo

No właśnie ma znaczenia. Największe szanse polubić ma ten kto lubi mitologię grcką. Reszta raczej trudno

ocenił(a) film na 6
The_Fallen

Spora część filmów nawiązuje do jakichś książek lub wierzeń itd. Co nie zmienia faktu, że oceniamy tu filmy i nie ma znaczenia kto jakie książki lubi. Mi się osobiście grecka mitologia bardzo podobała. Czytałem ją chyba z 3 razy mimo tego, że jest dość długa, a ten film był po prostu słaby. Znajomość mitologii może (ale nie musi) pomóc w zrozumieniu całej fabuły, ale nie wpływa na filmowe odczucia.

użytkownik usunięty
The_Fallen

Ja lubie mitologie i film mi sie tym bardziej nie podobal, wiec nie rozumie Twojego toku myslenia.

The_Fallen

nie trzeba lubić mitologii greckiej by film się podobał;p niektórzy idą do kina na film dla aktorów, efektów specjalnych itp :) ale co prawda to prawda, dla kogoś kto lubi mitologię, film będzie świetny...dylogia obowiązkowa:)

The_Fallen

Ja znam mitologię grecką i wątpię aby Ares czy nawet Hades, którego Kronos połknął zdradzili Zeusa i przeszli na stronę dawnego oprawcy

ocenił(a) film na 6
raschel97

Film nie ma wiele wspólnego z mitologią... z wyjątkiem postaci i kilku pobocznych wątków. A sam film jest bardzo, bardzo efekciarski, za to fabuła niestety bardzo kuleje i akcji też było zdecydowanie mniej niż w 1 części. 1 część zdecydowanie lepsza. ;)

ocenił(a) film na 6
The_Fallen

Film nie jest najgorszy, ale jako wielka fanka mitologii zawiodłam się niestety ;/ Najlepsza w tym filmie była obsada ;) (Ralph Fiennes na przykład) I właśnie dzięki niej oceniłam ten film na 7/10 xd

użytkownik usunięty
Angel14_2

Obsada? Jak na moje oko to oni grali kiepsko.

ocenił(a) film na 8
The_Fallen

To nie do końca prawda, czasem zdarza się że tym którzy lubią mitologie film może się nie spodobać. Mnie osobiście film się spodobał a zarazem lubię mitologie ale tak jak napisałem nie oznacza to że innym też się film spodoba gdyż lubią mitologie.

użytkownik usunięty
The_Fallen

A co Ty wiesz o mitologii greckiej???

ocenił(a) film na 8

Autor tego tematu chyba wcale mitologii nie zna, bo przepraszam, ale jak można nie znać imienia Kronosa, ojca Zeusa, Hadesa i innych. Jeśli ktoś się nie orientuje w mitologii to raczej nie da wysokiej oceny temu filmowi.
Moim zdaniem wrzucenie paru scen typu Minotaur w labiryncie, albo sowa Ateny u Hefajstosa, czy też nazywanie go "zrzuconym" było bardzo ciekawym zabiegiem i jeśli ktoś się orientuje w mitologii to wtedy spodoba mu się ten film :)

ocenił(a) film na 4
psychedelic_gandalf

:/ orientuje się troche w mitologi...lubie poczytać chociażby mitologie parandowskiego..ale taki kocioł zrobili w tym filmie, że ciężko się połapać... dla mnie ciekawego zabiegu w tym nie było.. równie dobrze mógł w labiryncie spotkać Tezeusza któremu urwała się szpulka nici i błądzi po labiryncie:P i wtedy mogli by wyruszyć wspólnie w tą podróż hmm a o ile mnie pamięć nie myli czy to Zeus nie uwolnił Kronosa? i nie wręczył mu Pól Elizejskich?:P Bardziej pasowałoby mi gdyby jak już mieszać to po całości;). Ażeby to nie cyklopy biegały po wysepce tylko np. Talos który za zadanie ma wyrżnąć każdą istotę która się pojawi na wyspie i nagle pojawia się dionizos który sprowadza naszego kowala na olimp odzyskuje swą boską moc i załóżmy, że Afrodyta była z nim wcześniej niż po wylądowaniu na Lemnos wtedy dowiaduje sie ze pusciła się z Aresem nastepnie dokopał aresowi odbił swoją ladacznice Afrodyte... blblblbl ... dobra koniec tego mielenia czy mi sie nie wydawalo czy w tej bajce nazywano kronosa..chronos i na przemian raz tak raz tak?xD albo żeby zrobić już do końca burdel..mogli nazywać rzeczy po imieniu to coś połączone ciałem z 4 grabiami i 2 głowami to Hekatonchejrowie? Myślałem że walczyli oni po stronie Zeusa w walce z tytanami xD.. hah az sam sie już pomieszałem taki kocioł co robią z tą mitologią w tych filmach...brak słów:P. ale sam w sobie film da się obejrzeć jako kołysankę nie mającą nic wspólnego z mitami :P

ocenił(a) film na 8
resiu11

hmm całkiem ciekawa i przyzwoita wersja wyszła z twojego komentarza :D Nie powiem skusiłabym się na obejrzenie :D

użytkownik usunięty
resiu11

100 thumbs up!

ocenił(a) film na 4
The_Fallen

Trzeba lubić mitologię?:/ mój boże te wydarzenia co odwalały się w tym filmie nie słyszały nawet co to jest mitologia no może prócz nazw bóstw... co tu do lubienia jak się lubi mitologię i ma się zamiar obejrzeć zekranizowanie jakiegoś mitu to odradzam wgle włączanie tego filmu ale jak ktos lubi pooglądać sobie bajeczke nic nie mającą wspólnego z mitologią wręcz śmiesznym aż kotłem w którym wszystko jest wybełtane minotaury jakies chimery cyklopy herosi tytani itd itd to można sobie obejrzeć dla spalenia czasu film dupy nie urywa ale jest do obejrzenia:P moja osobista opinia i mozecie sie nie zgodzicz czy zgodzić nie krytykuje tego filmu bo kazdy ma swoje gusta: P

resiu11

Mimo że film mi się bardzo podobał a Tobie nie, to propsy za to że uznajesz czyjeś zdanie. Ostatnio jak tak przeglądam to forum to każdy twierdzi że ma absolutną rację a wszyscy inni się mylą.

Co do samego filmu to szkopuł tkwi w tym, że ani pierwsza ani druga część nigdzie nie były reklamowane tudzież opisywane jako wierna ekranizacja mitologii. "Starcie" było remakiem filmu z lat 80-tych luźno opartego na micie o Perseuszu. Historia kończy się tam gdzie mit, więc chcąc to kontynuować siłą rzeczy trzeba było wymyślić coś nowego. I tak narodził się "Gniew" :-) Film typowo rozrywkowy, który swoje zadanie idealnie spełnia. Tak to wygląda, pozdrawiam.

użytkownik usunięty
resiu11

Według mnie producenci zamiast przedstawić jeden z mitów, lub historię jakiejś postaci/stworzenia, woleli wybrać kilka elementów z mitologii i je połączyć(w celu zwiększenia efektowności). Zgadzam się, że poza nazwami bogów i kilkoma stworzeniami film ma niewiele wspólnego z jakąkolwiek mitologią. Niezbyt zgrabnie połączone wątki, słaba obsada, przewidujący i trochę irytujący film, a elementy mitologii to tylko tło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones