film

Gonza Wojownik

Yari no Gonza
1985
2h 6m
6,6 40
ocen
6,6 10 1 40
Film jest adaptacją sztuki napisanej w 1717 roku przez Monzaemona Chikamatsu, zwanego często japońskim Szekspirem. Jego akcja rozgrywa się w czasie, gdy w Japonii po... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Gonza Wojownik zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Srebrny Niedźwiedź
Film zdobył nagrodę Srebrny Niedźwiedź oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Film jest adaptacją sztuki napisanej w 1717 roku przez Monzaemona Chikamatsu, zwanego często japońskim Szekspirem. Jego akcja rozgrywa się w czasie, gdy w Japonii po latach wojen domowych nastąpił okres kilkunastu lat pokoju, który dla pozbawionych możliwości wykazania się w walce samurajów stał się trudnym etapem odnalezienia się w nowejFilm jest adaptacją sztuki napisanej w 1717 roku przez Monzaemona Chikamatsu, zwanego często japońskim Szekspirem. Jego akcja rozgrywa się w czasie, gdy w Japonii po latach wojen domowych nastąpił okres kilkunastu lat pokoju, który dla pozbawionych możliwości wykazania się w walce samurajów stał się trudnym etapem odnalezienia się w nowej sytuacji. Część z nich, pozbawiona swego pana, stała się pogardzanymi roninami, część zdeklasowała się i przeszła do innych zawodów, część stworzyła podstawy dzisiejszej inteligencji - co było udziałem samego Chikamatsu, syna ronina, który młodość spędził w środowisku żebraków i wyrzutków społeczeństwa, by potem stać się autorem, reżyserem i scenografem. Gonza-wojownik opowiada historię śmierci nieszczęśliwych kochanków z przypadku.

studio
Hyôgen-sha / Shôchiku Eiga
tytuł oryg.
Yari no Gonza
inne tytuły
Gonza the Spearman Międzynarodowy
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Scena parzenia herbaty na końcu filmu rozwaliła całą widownię. Pewnie są ludzie, którym to dzieło się podobało, ale ja, jak wspomniałem jestem na ten film uczulony.

Strawny...

ocenił(a) film na 5

Sam nie wiem, co spowodowało u mnie takie zmęczenie tym filmem. Może to nadmierne skomplikowanie fabuły – z początku trudno przyswoić kto się jak nazywa, nie wspominając o powiązaniach między konkretnymi postaciami.

A może to dlatego, że zwyczajnie nie trawię tych realiów? Wiecie – „chcę się z nim ożenić, ale brat...

więcej

tytuł filmu

ocenił(a) film na 9

Nie raz się zastanawiałem, co za palanty tworzą polskie tytuły do filmów ... Zarówno oryginalny tytuł (Yari no Gonza), jak i tytuł angielski (Gonza the Spearman) wskazują, że nie chodzi o wojownika w ogóle (EN: warrior; JP: bushi) tylko o mistrza walki włócznią (EN: spear; JP: yari). Jeśli ktoś oglądał ten film, to...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones