Gorillas in the Mist: The Story of Dian Fossey

2 godz. 9 min.
7,5 10 691
ocen
7,5 10 10691
3 297
chce zobaczyć
{"rate":6.6666665,"count":3}
{"type":"film","id":1269,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Gorillas+in+the+Mist%3A+The+Story+of+Dian+Fossey-1988-1269/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Goryle we mgle
 • Ale dzis obroncow praw zwierzat i ekologow nazywa sie oszolomami :( Film wspanialy i pouczajacy, po prostu piekny.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • KopsonKrk A za co powiesiłbyś kobietę?

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Brehen ocenił(a) ten film na: 6

  KopsonKrk Uwolnić tasiemce! Chronić barszcz Sosnowskiego!

 • Sony_West ocenił(a) ten film na: 7

  gatys22 Jak wszędzie, tak i wśród ekologów i obrońców praw zwierząt są ludzie normalni i nienormalni. Tych drugich czasem nazywa się też oszołomami. Widocznie zasłużyli na takie określenie. Nic nie dzieje się bez przyczyny.

 • MichCorleone ocenił(a) ten film na: 9

  Sony_West Czyli jeśli nazwę Ciebie skończonym kretynem to znaczy, że widocznie zasłużyłeś na takie określenie? Kto ma decydować o tym kto jest normalny? Normalny ekolog to taki który wycina Puszczę Białowieską? Przecież to oczywiste, że skoro istnieje grupa ludzi którzy ujmują się za słabszymi, bezbronnymi to istnieje też taka która będzie odnajdować spełnienie życiowe w ich gnębieniu, wykorzystywaniu itd. Oczywiście pierwsza grupa zawsze będzie mniej liczna bo wiąże się z altruizmem, często poświęcaniem własnego interesu. Zdecydowanie łatwiej jest być prawicowym oszołomem. Stosując twój relatywizm należałoby powiedzieć, że nie ma żadnego uniwersalnego kodeksu moralnego a o tym kto jest normalny, kto ma rację, decyduje większość albo kto głośniej krzyczy. Miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt.

 • Sony_West ocenił(a) ten film na: 7

  MichCorleone Za bardzo upraszczasz. W każdym środowisku, w każdej grupie czy organizacji, są ludzie uczciwi oddani sprawie, ale tez są niebezpieczne oszołomy, albo zwykli głupcy.

 • MichCorleone ocenił(a) ten film na: 9

  Sony_West Po twojej wyważonej odpowiedzi wnioskuje, że mylnie Ciebie oceniłem jako prawicowego oszołoma. Ostatnio niestety często takich napotykam. Przepraszam za swój emocjonalny ton i życzę dobrej nocy.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • MichCorleone ocenił(a) ten film na: 9

  JustynOryg W swoim profilu przedstawia Pan się jako polski nacjonalista - niefaszysta.
  Jestem ciekaw z czego wynika Pana dystans do faszystów i w czym wyraża się Pana inność.
  Aby nie sprowadzać dyskusji do lania wody, bo domyślam się że odnajduje się Pan w tym znakomicie, lecz aby odnosić się do jakiś obiektywnych odnośników, polecam otworzyć w Wikipedii hasło nazizm a następnie zajrzeć do zakładki podstawy ideologiczne nazizmu.
  Odłóżmy na bok pangermanizm i volkizm jako że nie mają one charakteru uniwersalnego. Zostają:

  Antysemityzm,
  Antykomunizm,
  Homofobia,
  Faszyzm,
  Nacjonalizm,
  Militaryzm,
  Szowinizm,
  Rasizm,
  Imperializm,
  Korporacjonizm

  Teraz prosiłbym aby przedstawił Pan podstawy ideologiczne bliskie pańskiemu sercu, stojące w opozycji do wyżej wymienionych. Np. militaryzm - pacyfizm. Nie spodziewam się, że przedstawi Pan podstawy ideologiczne stojące w sprzeczności do wszystkich wymienionych, co oznaczałoby de facto że jest Pan antyfaszystą lecz na kogoś kto twierdzi, że co jak co ale faszystą to on nie jest, powinny się znaleźć chociaż 4/10. Proponuję zacząć od homofobii.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • MichCorleone ocenił(a) ten film na: 9

  JustynOryg Prosiłem o konkrety lecz postanowił Pan polać wodę.
  Tak w ogóle to negowanie istnienia jakiegoś zjawiska z pewnością nie jest jego przeciwieństwem.
  Tak czy inaczej marny wynik wskazujący, że generalnie nazizm byłby ok gdyby może nie był niemiecki, także ostrożnie z tym manifestowaniem swojego antyfaszyzmu bo nic za nim nie stoi

 • MichCorleone Jakie niby konkrety? Miałem podać antonimy tam gdzie nie pasuje mi słowo wg mojego światopoglądu

  "negowanie istnienia jakiegoś zjawiska z pewnością nie jest jego przeciwieństwem"
  W jakim sensie i o co wgl chodzi?

  Nie popieram nazizmu. Gardzę nim. Nie wiem skąd tak żałosne wnioski. Lepiej ocenę zostawiać psychologom bo pan o tym pojęcia nie ma.

 • MichCorleone ocenił(a) ten film na: 9

  JustynOryg Nie prosiłem aby podał Pan antonimy lecz przedstawił podstawy ideologiczne którym Pan hołduje a które stoją w opozycji do podstaw ideologicznych nazizmu, o ile w ogóle są takie Panu bliskie.
  Jak na razie aktualny wynik to 0/10. Tak jak mówiłem nie spodziewam się, że osiągnie Pan wynik 10/10 lecz jak na osobę która głęboko dystansuje się od nazizmu wypadałoby mieć przynajmniej 4/10.
  To że ktoś podda wątpliwość istnienie zjawiska antypolonizmu nie oznacza, że jest to jakąś przesłanką wskazującą na to, że obcy jest mu antypolonizm.
  Grubas 150kg też może mówić że gardzi obżarstwem.

 • MichCorleone Miałem podać antonimy tam, gdzie kieruję się w życiu przeciwnymi wartościami. Podałem aż 5. Co tu jest nadal niezrozumiałego?

  "To że ktoś podda wątpliwość istnienie zjawiska antypolonizmu nie oznacza, że jest to jakąś przesłanką wskazującą na to, że obcy jest mu antypolonizm." - a co ja takiego w podobny sposób zanegowałem? Pytam o to już 2gi raz i jak na razie brak konkretnej odpowiedzi

 • MichCorleone ocenił(a) ten film na: 9

  JustynOryg Konia z rzędem temu kto doliczył się tu 5 podstaw ideologicznych stojących w opozycji do nazistowskich a które wyznaczają pański światopogląd. Dużo bełkotu, fikcyjne pojęcia typu żydosceptycyzm i próby rozmydlania tematu.

 • MichCorleone KMWTW ;)
  Parafrazując: A kto umie czytać (ze zrozumieniem) niechaj czyta. Tacy użytkownicy znajdą te 5 opozycyjnych poglądów

 • gatys22 Bo to często są oszołomy działający na wyraźne, polityczne zlecenie.