PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5908}

Gotyk

Gothic
6,4 2 315
ocen
6,4 10 1 2315
7,2 6
ocen krytyków
Gotyk
powrót do forum filmu Gotyk

8/10

ocenił(a) film na 8

Bardzo solidny i klimatyczny film w reżyserii Kena Russella. Przede wszystkim jest to naprawdę dobry horror - nie brak tu świetnej, gęstej atmosfery grozy w klasycznym wykonaniu. Często jednak groza ta przeplatana jest scenami, w których reżyser ewidentnie puszcza nam oko. Reżyser bawi się stylem, ale w bardzo przyjemny dla widza sposób. Na pewno nie jest to sztuka dla sztuki. Wszystko tutaj łączy się w jedną całość, także pod względem fabularnym. Co prawda widz niekiedy może się pogubić w tym, co się dzieje na ekranie, ale sceny w końcowej części filmu wiele wyjaśniają. Na wielką pochwałę zasługuje świetna gra aktorska (Gabriel Byrne, Timothy Spall, Natasha Richardson, Julian Sands) oraz znakomita muzyka. Również same efekty dźwiękowe są czynnikiem, który idealnie kreuje atmosferę grozy. Niekiedy może odrobinę za bardzo film nastawia się na to, by nas zszokować, ale to w gruncie rzeczy wszystko... "Diabły" Russella podobały mi się jednak jeszcze bardziej. Moja ocena: 8/10.

ocenił(a) film na 8
Shady_Yo

To opinia o filmie, z którą się mogę zgodzić w 100% - również z tymi "Diabłami", który to film uznaję za rewelacyjny, będący chyba największym dziełem Russella.

Shady_Yo

Wiecie może gdzie mogę go obejrzeć online?

ocenił(a) film na 8
MateuszRedecki

jest na cda :)

x_Mari_x

o, dziękuje za informację, w momencie kiedy to pisałem na cda go jeszcze nie było

ocenił(a) film na 8
Shady_Yo

Potwierdzam świetny film z klimatem grozy i szaleństwem.

Shady_Yo

Niezbyt udany. Ciekawy jest tu tylko temat. Krótka zajawka w dokumentalnym serialu "Wizjonerzy s-f" o tej nocy ma w sobie więcej reżyserskiego profesjonalizmu niż ten film. Niestety, Ken po znakomitych "Odmiennych stanach świadomości" nie zrobił już niczego nawet choćby dobrego do końca kariery. Gotyk to idealny materiał do remaku a i tak to najlepszy jego tytuł z okresu po Altered States. Szkoda, że po tym klasyku kręcił już tylko pierdoły typu Zbrodnie namiętności czy Kryjówka białego węża zamiast próbować zostać na dłużej w s-f.

użytkownik usunięty
Shady_Yo

Bo to taka psychodela ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones