PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 225
ocen
6,4 10 1 79225
5,5 14
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Świetne efekty, świetny Ford (chociaż inaczej sobie wyobrażałem Graffa), dobry Butterfield jako Ender, i Kingsley jak zawsze. Parę wątków pominięto ale moim zdaniem wyszło to filmowi na dobre. Spłaszczyli trochę rolę Petera ale w rozmowach i przemyśleniach (lękach) Endera wiele razy się pojawiał, więc nieoczytani powinni zrozumieć strach głównego bohatera do brata. Polecam.

kowalj24

Najlepszą adaptacją książki jaką widziałam to Igrzyska Śmierci. Praktycznie idealne przełożenie. Gra Endera też im nieźle wyszła. W miarę możliwości.

ocenił(a) film na 8
hot_mess_filmaniak

Nie czytałem, ale po filmie i przed premierą drugiej części chce przeczytać.

ocenił(a) film na 5
kowalj24

mam nadzieję, że drugą część (o ile w ogóle powstanie) będzie kręcił ktoś inny.

hot_mess_filmaniak

Zgadzam się, "Igrzyska" niemal idealnie odwzorowywały książkę. Jak dla mnie, to na razie najwierniejsza ekranizacja. "Ender" może nie taki idealny, ale i tak bardzo dobrze udało się oddać ducha powieści (a to niełatwe).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kowalj24

Jak najbardziej trafna opinia.

Ja zacząłem od filmu, który mi się bardzo spodobał i dałem mu 9/10.
Pod lawiną negatywnych komentarzy zapoznałem się z książką i przyznam, że scenariusz to nie książka, ale bardzo dobrze wybrali wątki, które niepotrzebnie nie przesyciły filmu, a wszystko co najważniejsze znalazło się w filmie.

Film to nie książka i dalej daję mu 9/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones