Film

1985 1 godz. 22 min.
5,4 42
oceny
5,4 10 1 42
59
chce zobaczyć
{"id":"5915","linkUrl":"/film/Gra+w+%C5%9Blepca-1985-5915","alt":"Gra w ślepca","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/59/15/5915/7347134.2.jpg"}
Młody chłopak przybywa do miasta, gdzie podejmuje pracę jako plakaciarz. Trafia pod opiekę Starego.

Młody chłopak, Jędrek, przyjeżdża do wielkiego miasta. Nie zna tu nikogo. Znajduje pracę plakaciarza. Zaopiekował się nim Stary, owładnięty ideą możliwości oderwania się człowieka od ziemi za pomocą energii psychicznej. Uczy chłopca "gry w ślepca", polegającej na rzucaniu kostką z zamkniętymi oczami. Jędrka powoli wciąga świat Starego.Młody chłopak, Jędrek, przyjeżdża do wielkiego miasta. Nie zna tu nikogo. Znajduje pracę plakaciarza. Zaopiekował się nim Stary, owładnięty ideą możliwości oderwania się człowieka od ziemi za pomocą energii psychicznej. Uczy chłopca "gry w ślepca", polegającej na rzucaniu kostką z zamkniętymi oczami. Jędrka powoli wciąga świat Starego. Godzi się wziąć udział w eksperymencie - ma zostać uniesiony dzięki energii zgromadzonych ludzi. Eksperyment przerywa osunięcie się muru, ale Jędrek przestaje się jąkać i nabiera wiary w siebie. Chłopak zakochuje się w Ewie i opiekuje Starym. Ten proponuje mu skok z dużej wysokości i delikatne sprowadzenie w dół za pomocą energii psychicznej. Kiedy Jędrek odmawia, Stary decyduje się sam wykonać ryzykowny skok. (za www.filmweb.pl)

studio
Zespół Filmowy "Rondo"
inne tytuły
Film kręcono w Warszawie oraz Łodzi.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • katowano mnie tym za czasów latorośli...

  radoslawnietoslawski

  przynajmniej raz w miesiącu musiałem słuchać jak Walczewski zamawia ku r wy

  2
  • FILM DYPLOMOWY

   Wujek_Sylwek ocenił(a) film na

   Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi (nieudana podróbka filmów np. Szulkina)

   1
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.