Grace księżna Monako

Grace of Monaco

2014 1 godz. 43 min.
5,8 14 724
oceny
5,8 10 14724
8 924
chce zobaczyć
2,8 5
ocen krytyków
{"rate":2.8,"count":5}
powrót do forum filmu Grace księżna Monako
 • markom65 ocenił(a) ten film na: 7

  Film jest naprawdę dobry Kidman świetnie zagrała główną rolę.Najlepiej samemu zobaczyć i ocenić ja bynajmniej polecam;-)

 • Unibet_78 ocenił(a) ten film na: 7

  markom65 Pierwszy raz to przyznaję - Nicole spisała się na 6 z plusem! :)

 • markom65 a ja polecam zajrzeć do słownika !!!! Ile razy ludziom trzeba tłumaczyć,ze "bynajmniej" to zaprzeczenie,a nie synonim "przynajmniej"

 • markom65 ocenił(a) ten film na: 7

  awksom Mnie nie musisz nic tłumaczyć! to jest forum związane z filmami a nie "jak pisać dobrze po polsku" więc daruj sobie tego typu teksty !!!! i przestań pouczać innych każdy ma prawo popełnić jakiś błąd nikt nie jest idealny pseudointeligencie udający nauczyciela sprawdzającego klasówki!

 • markom65 Ale ja nie mam ochoty rozszyfrowywać Twoich postów. Zgodnie z Twoim tokiem rozumowania może od razu olejmy ortografię i interpunkcję . Oprócz słownika polecam również melisę, skoro zwrócenie uwagi na błąd wywołuje u Ciebie atak furii

 • użytkownik usunięty

  awksom @awksom : dzięki za cenną uwagę;
  czegoś się nauczyłam :)

 • whelp ocenił(a) ten film na: 7

  awksom to ja się też dołączę do tematu niezwiązanego z filmem

  za sjp.pwn:

  "Użycia bynajmniej w znaczeniu 'przynajmniej, w każdym razie' są obecne w polszczyźnie potocznej z cechami gwarowymi i w wypowiedziach w założeniu eleganckich i poprawnych"

  a co do filmu, każdy z którego trochę uczę się historii dostaje ode mnie +1

 • whelp Owszem, użycie słowa "bynajmniej" w znaczeniu "przynajmniej" jest obecne w polszczyźnie potocznej, a nawet przedostaje się do mowy osób wykształconych i występuje w wypowiedziach "z założenia eleganckich", ale wciąż jest to błąd, na który słusznie zwrócono tu uwagę. Być może kiedyś te słowa będzie można traktować wymiennie, ale na razie nic mi o tym nie wiadomo. A więc jeszcze raz (za słownikiem):
  bynajmniej I - partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie.
  bynajmniej II - wykrzyknik będący przeczącą odpowiedzią na pytanie, np. Czy to wszystko? – Bynajmniej.