PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1429}

Grinch: świąt nie będzie

How the Grinch Stole Christmas
6,1 80 944
oceny
6,1 10 1 80944
5,2 13
ocen krytyków
Grinch: świąt nie będzie
powrót do forum filmu Grinch: świąt nie będzie

Wiem, że coś takiego się Wam podoba, ale gdybyście najpierw zapoznali się z książeczkami lub
ewentualnie ze starym filmem animowanym Chucka Jonesa to byście się tak nie zachwycali. Choć
podoba mi się bardzo gra Carrey'a czy jego charakteryzacja, to uważam że ten film nie jest na
Święta, ani tym bardziej dla dzieci! Co to ma być!? Jemioła na zielonym, owłosionym tyłku!?
Całowanie przez sen psiego zadka!? Dr. Seuss się w grobie przewraca!? I to ma być ten świąteczny klasyk!?
Jeśli mnie nadal nie rozumiecie to przeczytajcie wyżej wspomnianą książkę lub zobaczcie animację! Żadnych
ordynalnych fragmentów, czysty Seuss!!!

ocenił(a) film na 6

Starą animację widziałam, książeczkę fragmentami. Film nadal mi się podoba ; ) Traktuję go jako inną wersję, trochę bardziej amerykańską. Zgadzam się, ze niektóre sceny były niesmaczne, ale ogółem, film ma piękne przesłanie. Ostatnimi czasy, to nawet zaczyna być wyraźne. Dzieciaki, młodzież są nastawieni na kasę, drogie prezenty itp. Zapominamy o innych wartościach.

Poza tym, mam sentyment do tej produkcji, a i Jim zagrał rewelacyjnie <3
To tylko moje spostrzeżenia, nie dziwię się, że wielu osobom się nie podoba. Każdy podlicza film w różny sposób : )

użytkownik usunięty
natka17_1998

Przyznam, że Twoje argumenty to rozumiem chociaż jestem przekonany że gdyby Seuss obejrzał taką wersję to by dostał zawału! Zresztą jego owdowiała żona przyznała po latach, że te ostatnie ekranizacje książek jego zmarłego męża są obrazą dla niego jak i całej jego twórczości.

ocenił(a) film na 6

Dziękuję : )
Seuss tak, zgadzam się, na pewno skrytykowałby. Miał inne intencje. ,,Nowy" Grinch jest zmienioną historią. I zdaję sobie sprawę, że poprowadzili ją w filmie w taki sposób, żeby ludzie się przy tym pośmiali i żeby łatwo zarobić kaskę na kolejnej świątecznej produkcji. Ale Grinch zachował przynajmniej główny przekaz. I główne postacie zagrały bardzo fajnie. Bo spójrzmy np. na ,,Cat in the hat". Uważam, że to dopiero jest porażką. Nie obejrzałam w całości, ale sądzę, że to idiotyczny film, ze słabymi dialogami i żenującymi żartami. Kompletnie oderwał się od książki Seussa.

użytkownik usunięty
natka17_1998

O kinowym "Kocie" to mi mawet nie wspominaj! Już "Grinch" dużo wierniej odzwierciedla Seussa w porównaniu do tego szajsu pełnym podtekstów seksualnych czy nawiązań do współczesnej kultury.

ocenił(a) film na 6

Całkowicie się zgadzam. Kot to jedna wielka masakra : / Nie wiem w ogóle jak można było coś takiego zrealizować. Bo o ile (obiektywnie stwierdzając) Grinch jest normalny, to to drugie nie ma w sobie niczego pozytywnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones