PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112203}

Gringo

Quién sabe?
7,4 448
ocen
7,4 10 1 448
Gringo
powrót do forum filmu Gringo

Jest to chyba najbardziej polityczny z i tak upolitycznionych Zapata Western i ten aspekt politycznie nie bardzo mi się podoba. Na minus można jeszcze policzyć przewidywalność, bo od początku wiadomo do czego to wszystko zmierza (ale ostatnia scena to całkowite zaskoczenie).
Plusów jednak jest więcej niż minusów! Przede wszystkim wielka rola Giana Marii Volonte, świetny Lou Castel jako cyniczny Gringo i pozostający trochę w ich cieniu Klaus Kinski (nie wolno tego aktora obsadzać w rolach drugoplanowych!). Jest tu wiele bardzo spektakularnych scen (m.in. napad na pociąg). Chociaż jest to pesymistyczny film to nie brak w nim charakterystycznego dla spaghetti humoru.
12 miejsce w moim Top 20 spaghetti westernów

ocenił(a) film na 7
Mikael

Jako iż nie mam humoru żeby pisać jakieś dłuższe komentarze, napiszę tylko że zgadzam się z tym komentarzem. U mnie w rankingu spaghetti pewnie wyląduje na podobnej pozycji jeżeli kiedyś zdecyduje się takowy ranking stworzyć.

użytkownik usunięty
Mikael

"Jest to chyba najbardziej polityczny z i tak upolitycznionych Zapata Western "

Nie bardziej niż "Pięciu uzbrojonych mężczyzn".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones