PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=147349}
3,5 2
oceny
3,5 10 1 2

Gu cheng bielian
powrót do forum filmu Gu cheng bielian

Film bazuje na prawdziwej historii poety Gu Chenga.
nie wiem na ile ta historia w filmie jest zgodna z prawda dlatego też ciężko ocenic. Zwłaszcza po przeczytaniu komentarza na imdb.
http://www.imdb.com/user/ur14679366/comments.

Jako, po prostu, film też nie jest łatwy w ocenie. Po pierwsze, film zdaje sie trwać troche za długo. Są momenty nużące, ale z drugiej strony są też takie ktore wciągają. Myśle ze gdyby zmodyfikować trochę scenariusz, byłoby lepiej. Zdjęcia: niektóre wręcz świetne, co po części zawdzięczają pięknym krajobrazom Nowej Zelandii; Ale znowu z drugiej strony są też takie ktore sa nijakie :P.
Aktorzy: Hmm, Theresa Lee była super. Scena na dworcu czy wśród książek na początku filmu robi wrażenie. Dalej wcale nie jest gorzej.
Stephen Fung z kolei mi sie nie spodobał. Morino Ayako widziałem po raz pierwszy, wiec nic specjalnego nie moge napisac, poza tym ze wygladała pięknie i zagrała całkiem dobrze.
Do głównej trójki wokół, której kręci sie film, dochodzą jeszcze ludzie z Nowej Zelandii. Aktorzy, którzy ich grali byli bardzo sztuczni. Praktycznie większość. Aa, mowili po angielsku, ale też jakoś dziwnie (może dubbing?).
Muzyka, ma potencjał, jest całkiem niezła, ale wykorzystywany jest przez większość czasu ten sam temat muzyczny. Co prawda jest ładny, jednak niektóre rozwiązania trochę mi nie pasowały.
Jest jeszcze piosenka końcowa też ładna.

Jeśli lubicie dramaty azjatyckie z romansem, to myśle że możecie poczuć się trochę inaczej niż zwykle (zawiedzeni?). Po pierwsze inny klimat, głównie przez Nową Zelandie i dosyć często występujący angielski, no i nie-azjatów, po drugie jest to film biograficzny wiec nie mozna za bardzo odstępować od danej historii. Film jest nużący miejscami i właściwie nic specjalnego czasami sie nie dzieje. Toteż, myśle że moze sie nie spodobać dosyć sporej liczbie ludzi.
Dla samej Theresy Lee i Morino Ayako warto było :P, a i przy okazji można dowiedzieć sie czegoś o Gu Chengu. Bo jesli nie znacie jego historii, to końcówka jest dosyć, ja wiem(?), zaskakująca (?).

matix87

Hm, szukajac prawdziwych nazwisk natknąłem sie na taki tekst
http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:a2rGCI02gRYJ:nunia.freeshell.org/b rady_qiu1.pdf+Gu+Cheng+gu+gong+gu+hong&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid= ADGEESi8S-F19wsBJYccmmykhHuNhPvb1COaOKFU02pC5hKlKBYGb2T_wwY5CYHMsLDAQirZ-nCkGpnY oW0XgQ5tOxxKntTjqgn7n6b1RdRDXXyjNPpZaK1ULRdgoHUNxPoy-gNqoffo&sig=AHIEtbQgT6_ YM--bILPVjoFEULDXXqjqEA

wydaje sie być prawdziwy i sensowny. Znacznie wiecej sie z niego dowiedzialem niz z filmu.
W ogole oglądając film mialem dziwne uczucie, ze czegos nie wiem.
Ten tekst wyjaśnia sporo spraw, polecam go przeczytać jesli film was rozczarował i niewiele sie dowiedzieliście; Bądź chcecie zgłębić wiedze na temat dziwnych posunięć tych ludzi.
Jestem teraz w stanie zrozumieć tamten komentarz na imdb. W tej sprawie jest wiele perspektyw...

Tak w skrocie kto jest kto, bo mozna bylo sie pogubić w roznych nazwiskach.
Gu Cheng: "Poeta"
Gu Gong: ojciec Gu Chenga.
Gu Hong (Gu Xiang): Siostra Gu Chenga.
Reimi (Lei Mi, Xie Ye): żona Gu Chenga
Ching-er (Ying’er, Li Ying): Kochanka Gu Chenga.
Sam: Syn Gu Chenga i Reimi.
Maori: sąsiadka, opiekowała się Samem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones