PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609640}

Gunnar szuka Boga

Gunnar Goes God
6,0 555
ocen
6,0 10 1 555
Gunnar szuka Boga
powrót do forum filmu Gunnar szuka Boga

Przesłanie pozytywne (motywujące), temat ważny, choć umiejscowienie go w skandynawskiej postprotestanckiej rzeczywistości nie zupełnie przystaje na sytuacji w Polsce. Mimo, że nie jest długi, dla mnie chwilami był nudny. Jednak na pewno warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 7
stf

Tylko ze ten film nie mówi o "wartosci wiary", a o *duchowosci* - a to wbrew pozorom nie to samo. Najwyrazniej go nie zrozumiałeś.

ocenił(a) film na 7
raj001

Może po prostu zrozumiałem go inaczej. Ten film pokazywał wiarę jako czynnik potrafiący dać prawdziwe szczęście - trwalsze i bardziej przekonujące. W tym sensie podkreślał wartość wiary, która nie jest reliktem czasów przednowoczesnych (jak uważa większość Skandynawów), lecz ważną cząstką naszej osobowości. Ale nie przeczę, że można to było pookładać sobie inaczej i doszukać się tam innego przesłania. Jednak w tym aspekcie wiara (z perspektywy indywidualnej) i duchowość są blisko siebie, więc może nie zrozumieliśmy tego tak różnie.

stf

My w Polsce doskonale znamy bezwartościowość w katolickiego wyobrażenia boga.

unimatryca2009

No właśnie nie, jak widać.

mhrocznyszatan

Sorry, zapomniałem o rydzykowej części narodu.

unimatryca2009

Nie tylko do Boga ale do nawet innych ludzi.

mhrocznyszatan

Sam zacząłeś judzić "moherze" a teraz się wywyższasz?!
Typowe!

Mariusz_760301

Byłbym wywyższony nawet leżąc. Wybacz, nie ma wina.

Mariusz_760301

Nie jestem moherem. Nie jestem nawet chrześcijaninem. Ale takich co psują ateizmowi reputacją trzeba tempić nawet bardziej od głupich katolików.

mhrocznyszatan

Jak napiszesz coś mądrego to daj znać, bo na razie tylko spamujesz - i to niezbyt mądrze bo nie na temat.

ocenił(a) film na 6
stf

w Polsce to ty nawet biblii nie czytales wiec nie gadaj glupot

ocenił(a) film na 7
altenede

Tak się składa, że czytuję. Radzę nie pisz o tym, co robi ktoś, kogo nie znasz. To, że wiara jest ważna, jest w Polsce przekonaniem powszechnym (choć również najczęściej płytkim). Gdybyś zrobił w Skandynawii (lub np. w Czechach) ankietę z pytaniem "Wiara jest w moim życiu ważna", dostałbyś bardzo różne wyniki od tych, które otrzymałbyś w Polsce (lub np. w USA). I to miałem na myśli.

ocenił(a) film na 6
stf

Nie lubie czytac takich glupot. Napisales ze "W Polsce nieco lepiej zdajemy sobie sprawę z wartości wiary " Uwierz mi, ze w protestanckiej czesci swiata jest o wiele wieksze obycie z biblia i wiara na codzien. Polacy kompletnie nie zdaja sobie sprawy z wartosci wiary, stosuja sie jedynie do przestrzegania religijnych zasad i tradycji, nakazow, zakazow itp To nie jest wiara, a jedynie wykonywanie rytualnych obowiazkow, ktore nakazuje religia. Skad takie niescislosci w twojej ankiecie? Chyba zapomniales ze USA jest krajem gdzie najwiecej kosciolow jest wlasnie protestanckich... Dlaczego wiec uwazasz, ze otrzymalbym bym tam wyniki inne od tych w Skandynawii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones