PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759}
7,9 328 654
oceny
7,9 10 1 328654
7,8 37
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część IV Nowa nadzieja
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

Dlaczego Chewbacca nic nie dostał pod koniec filmu?

umrzyk

Rasizm...

ocenił(a) film na 9
hr_dooku

Dokładnie

ocenił(a) film na 10
umrzyk

bo jest czarny

ocenił(a) film na 7
umrzyk

Bo niczym się nie wykazał

umrzyk

bo przyszedł nieogolony

ocenił(a) film na 9
umrzyk

To było właśnie tak:
https://www.youtube.com/watch?v=NpVIVwztOZQ

ocenił(a) film na 8
umrzyk

Dostał inną nagrodę w prywatnych komnatach księżniczki...

Hnyszard

Dokładnie, to chyba zresztą opisane jest w jakiejś książce (i stąd to wiadomo).

ocenił(a) film na 9
Hnyszard

to chyba ona dostała...

ocenił(a) film na 9
umrzyk

Bo nie był człowiekiem :P

ocenił(a) film na 8
umrzyk

Bo się nie ogolił.

ocenił(a) film na 10
umrzyk

Bo woli drapanie za uchem.

umrzyk

Bo śmierdzi mu z ust.

umrzyk

Bo Leia nie chciała włazić na stołek żeby założyć mu na szyję medal ( bo w co mu wepnie ? w pas z amunicją ?0

ocenił(a) film na 9
umrzyk

Dostał trochę później https://www.youtube.com/watch?v=YUXIz8C3028

ocenił(a) film na 8
umrzyk

Wszyscy sobie tutaj żartują (parę żartów było dobrych ;)), ale tak serio, to czy za zasługi wojenne odznaczenia nie powinna dostać cała załoga, albo chociaż strzelec i pilot (czyli w tym przypadku cała załoga ;))?

ocenił(a) film na 8
Prazma

Jak oświecił mnie kolega, "Chewbacca, who was Solo's best friend and copilot, did not receive a medal during the official ceremony, as Wookiees do not place any meaning in such tangible awards.[7] However, at the request of Solo, Chewbacca was presented with his own medal in private, during the feast that followed the ceremony. Princess Leia, who was too short to put it over the Wookiee's neck, stood on a table to award this final medal."

ocenił(a) film na 10
umrzyk

według komiksu marvela będącego adaptacją filmu Chewbacca nie dostał medalu bo był za wysoki i Leia nie dała rady mu go założyć.
Przyczym komiks powstał w czasach gdy jakimkolwiek kanonie SW się ludziom nawet nie śniło (słynna anegdota, że Lucas oddał część dochodu jako twórca w zamian za prawa do gadżetów to pokazuje)

MistrzSeller

Brzmi to nieco idiotycznie. Chewie de facto mógł się schylić lub uklęknąć. Mówiąc szczerze, nie wiem jak sprawę wyjaśnił nowy kanon, o ile to zrobił.

ocenił(a) film na 10
Micman1995

Brzmi idiotycznie, bo marvel robiąc w latach 70. czy 80. komiksy, nie brał pod uwagę tego, że to kiedyś będzie jakiś kanon. Stąd nie przejmowali się takimi sprawami

MistrzSeller

W sumie masz rację, nie było to aż tak poważnie traktowane jeszcze wtedy.

umrzyk

Polecam obejrzeć ci Epizod IV w wersji Revisited. Kawał świetnej roboty, sporo odświeżonych komputerowo scen i przede wszystkim Chewbaca również dostaję medal.

ThomasPPL

Nie wiem, czy to ta wersja, chociaż niby najbardziej aktualna, bo z Disney+, ale Chewbaca nie dostał medalu, na co zwróciłem uwagę, bo kojarzyłem, że dostał.

SkisleChomiki

Nie, to nie jest ta wersja. Revisited to fanowski projekt z 2007 roku. 

ThomasPPL

O, to na 100% nie oglądałem wersji Revisited. Nawet nie słyszałem o fanowskim projekcie.

ocenił(a) film na 6
umrzyk

Bo to Chewbacca Schroedingera. Jednocześnie dostał i nie dostał medal.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 10
umrzyk

Dobrze, że film kręcono w roku 1977, bo w dzisiejszych czasach to i Misiewicz dostałby medal od Księżniczki.

umrzyk

Lucas nie był tym tematem zainteresowany.
Wg ksiązki George Lucas Star Wars From the Adventure of Luce Skywalker (1976) , której polska wersja pojawiła się w 1990 roku nakładem Interart, księżniczka Leila założyła ciężki łańcuch na szyje Solo, potem musiała stanąć na palcach by założyć łańcuch Wookiemu, Luke był na końcu.

umrzyk

Bo miał wściekliznę.

ocenił(a) film na 10
umrzyk

Też się dziwię. Moim zdaniem powinien, podobne jak C-3PO i R2-D2.

ocenił(a) film na 10
umrzyk

No to rasizm

ocenił(a) film na 9
umrzyk

Myślę, że dlatego aby było śmieszniej.

umrzyk

a ty byś psu dał, przecież on był maskotką Hana Solo

ocenił(a) film na 8
umrzyk

Dostał w ostatnim filmie. Tylko nie wiem po co.

ocenił(a) film na 5
umrzyk

Nieszczęsny Chewbaca, ogólnie jest dyskryminowany. Np, to co mówią, w różnych językach, różne postacie, ze Star Warsów, zazwyczaj jest - w jakimś stopniu - tłumaczone. Natomiast Chewie, w żadnej części, nie doczekał się tłumaczenia tego co mówił. Początkowo, jakoś nie zwróciłam na to uwagi, ale mój partner kiedyś mi to uświadomił. Ta postać, tak właściwie, sporo robi, pomaga głównym bohaterom i całkiem sporo gada, a jest traktowana jak przerośnięty, kudłaty i przygłupawy pies.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones