PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547}

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
8,1 296 981
ocen
8,1 10 1 296981
7,8 31
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część VI Powrót Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Ja akurat nie rozumiem ludzi którzy nie lubią części nowszych.Mnie podobają się : klimat,efekty specjalne i gra aktorska.Poza tym bardzo cieszy mnie fakt,iż powstaną nowe Gwiezdne Wojny.A jakie są wasze odczucia do nowszych wersji ? Czy jesteście fanami klasyki,czy może wolicie nowsze części ? Dla mnie wszystkie są super

awesomeone1

z 1999-2005

ocenił(a) film na 10
awesomeone1

Osobiście wolę starsze części. Pobudzają moją wyobraźnię. Nowsze nie są złe, ale wszystko podano na tacy i brak w nich klimatu, przypominają bardziej kreskówki.

ocenił(a) film na 10
niebo_maniak

kreskówki są tylko animowane

awesomeone1

Mówcie co chcecie, ale nic nie odda tego wspaniałego klimatu co w częściach 4-6. Jedyne co mi się podobało w nowych Gwiezdnych Wojnach to efekty specjalne, ale nic poza tym. No i zgadzam się z kolegą wyżej - te nowe części bardziej przypominają kreskówki. Nie jestem również za tym, aby nakręcono nowe Gwiezdne Wojny. Obawiam się, że twórcy mogą to całkowicie zepsuć. W dzisiejszych czasach powstała niestety moda na robienie z takich fantastycznych filmów bajek dla dzieci. Obawiam się, że to będzie coś w stylu "Wojny Klonów" - czyli dla widzów w wieku 6-12 lat.

użytkownik usunięty
awesomeone1

I- słabiutkie
II- wątek miłosny kładzie ten film ale da się oglądać
III- daje radę choć kilka rzeczy mi przeszkadza

ocenił(a) film na 9
awesomeone1

Dla mnie zarówno nowe jak i stare części są wspaniałe Episody od 4-6 to jest klasyka one były pierwsze i stara trylogia która ma ten niesamowity klimat Episody od 1-3 to właśnie lepsze efekty specjalne szybsza akcja i pokazanie jak to było przed starą trylogią.Nowa i Stara trylogia jest niesamowita i kocham wszystkie części nad życie :) ja się cieszę,że powstaną Episody od 7-9 przynajmniej zobaczymy jak to pokaże nowy reżyser i nowa wytwórnia filmowa zapewne będzie połączenie efektów i klimatu to będzie taki sprawdzian a czy go zaliczą czy nie tego dowiemy się już w Grudniu 2015 roku dopiero ;(

spartakus_filmweb

Miejmy nadzieję że w tyle czasu im się uda stworzyć coś na co będzie warto czekać

ocenił(a) film na 10
awesomeone1

Częściom I-III brakuje klimatu, ale mają lepszą muzykę(co jest mega trudnym wyzywaniem, bo w Starej Trylogii była rewelacyjna) i prawdziwe walki na miecze świetlne. Fabułę mają nawet lepszą, szkoda, że niektórzy tego nie widzą. Problem polega na tym, że została ona momentami bardzo źle przedstawiona;/

ocenił(a) film na 10
Ryloth

na poważnie twierdzisz że częściom I - 3 brakuje klimatu ?? . Jak dla mnie klimat mają

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Tego z OT nie mają. Ale to pikuś. Zemsta to najlepsza część SW ogółem, a jeśli chodzi o świat to zdecydowanie wolę ten z prequeli. Ma o wiele więcej potencjału. Widać co się dzieje, gdy ciągle eksploatujemy OT - serial Rebels raczej przeciętny, dwa filmy kopiujące OT to tragedia i tylko R1 się udał.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

To wiadome że prequele nie mają klimatu OT , ale dla mnie to znaczenia nie ma . Ja wole każdą z części 1-3 . I zgadzam sie mają wiele więcej potencjału . R1 to narazie jedyne sw wykonaniu Disneya

ocenił(a) film na 10
Gokussb

I właśnie o to chodzi. 4-6 miało swój niepowtarzalny klimat i 1-3 stworzyło własny. Na tym powinno polegać tworzenie prequeli czy sequeli.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Nie wiem jak ty ale ; części sw 1- 6 oraz R1 to prawdziwe sw z klimatem , które można oglądać dziesiątki razy . A co do TFA i tlj to można ich wcale nie oglądać lub płyty z dvd komuś oddać . Co ty na to ?

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Dla mnie ten nowy świat jest jakiś taki mały, ciasny, nie czuć tego że jest cała reszta miejsc. Wszystko dzieje się tu i teraz. No i dlaczego nie używają tych lokacji które już wymyślili?

ocenił(a) film na 10
DisneyPixarForever

to pytanie zadaj Disneyowi

ocenił(a) film na 7
awesomeone1

Nie powiem, że nowe części są złe. Ale brak im "tego czegoś". Pierwsze części (IV-VI) oglądałam z zapartym tchem. Te nowsze jako ciekawostkę. Jedyne co mi się podobało to scena przemiany młodego Anakina na końcu drugiej trylogii.

Jak dla mnie nieco za dużo efektów specjalnych, za dużo wątku miłosnego :) Stara trylogia zaskakiwała, tu nie ma nic co mnie osobiście poruszyło. Ale to jak widać kwestia gustu.

awesomeone1

Dla mnie Star Wars to Star Wars wszystkie części zwyczajnie uwielbiam i z niecierpliwością czekam na kolejne. :)

awesomeone1

Beznadziejny wątek miłosny, Hayden, mało scenografii za dużo CGI.

ocenił(a) film na 9
awesomeone1

Nie wiem jak można porównywać nowa trylogie do starej. Generalnie w tej chwili brak porządnej treści, klimatu i pomysłu próbuje sie kompensować efektami. Stara trylogia ma klimat, momentami jest mega mroczna, są mocno nakreślone postacie. Jak oglądam nowa trylogie i widze jakiegoś jar jar srinksa to sie we mnie gotuje. No i oczywiście rozbrajające dialogi miłosne- masakra. Jednym słowem nowa trylogia bardziej dla dzieci i miłośników efektów.

ocenił(a) film na 9
grzebien79

Miało byc "generalnie w tej nowej..."

grzebien79

Stare części mają przewagę w postaci Hana Solo i Ewoków,bo kto ich nie lubi ten jest co najmniej dziwny xD

ocenił(a) film na 10
awesomeone1

ja wole części starsze części i prequele .

ocenił(a) film na 10
awesomeone1

Trudny wybór.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones