PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547}

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
8,1 296 983
oceny
8,1 10 1 296983
7,8 32
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Część VI Powrót Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

to jakaś bzdura,oglądałem ten film w kinie w 85 albo 86r i pamiętam do dziś tę kolejkę do kina(stałem 2godz.,potem zabrakło biletów,potem wpuszczali bez miejsc siedzących "na lewo",a potem jak już zapłacilem to mnie baba "na bramce" nie chciała wpuścić(miałem wtedy 9lat)bo to film nie dla dzieci,aż w końcu jak się odwróciła to się wślizgnąłem na salę i znalazłem miejsce do siedzenia na schodach i w tak fatalnym miejscu że mi jakiś filar 1/3 ekranu zasłaniał(no i co chwilę wstawałem żeby coś widzieć). gdzie te czasy?? oczywiście do kina chodziłem wtedy wyłącznie na wagarach.Następnym filmem który obejrzałem w ten sposób to Terminator.No ale pokolenie Harry pottera nie zrozumie jak trudno było kupić bilet do kina,albo złapać taxi w tamtych czasach.To była prawdziwa magia kina z tą całą otoczką przygody i prawdziwej "wyprawy" do kina.(chociaż kopie filmów były marne a dźwięk w zwykłym stereo-zakładając że obie kolumny były sprawne:)

ocenił(a) film na 8
ftw_2

Chodzi pewnie o wersję specjalną. Nara.

Rahabiel

Chodzi NA PEWNO o wersję specjalną. Puśli ją do kin po to, by pryzgotowac ludzi na nową trylogię, ktorej premiera byla w 1999 r. ( I cz.)

ocenił(a) film na 8
obreb_2

rzeczywiście jakiś lifting robili sceny dokręcali itd...:)

ftw_2

Wiem, ze dokrecili sceny w Nowej Nadziei (spotkanie Hana Solo z Jabbą - majstersztyk) oraz w Imperium Kontratakuje (zamiana nieznanego aktora, ktory wcielal sie w hologram imperatora, w Iana Mc Darmida). W Powrocie Jedi z tego co wiem to, oprocz poprawy efektow specjalnych, dodali: Anakina jako Christiansena na koncu, zamianę koloru oczu Vadera (po zdjeciu helmu) na takie, jakie ma Christiansen oraz po upadku imperium ukazanie Coruscant Naboo, a w tle glos Jar-Jara Binksa "Jestesmy wolni!"

ocenił(a) film na 9
ftw_2

Oglądałem Powrót Jedi latem 1986 roku na pierwszych w życiu koloniach w wieku 7 lat w komunistycznym kinie w Serocku. Daty polskich premier Gwiezdnych Wojen na FW albo pokręcone, albo niech się zdecydują czy to data polskiej premiery czy którejś z kolei "odświeżonej" wersji tego samego filmu.

ocenił(a) film na 8
Pafcio79

było wtedy przeżycie...taki film w tamtych czasach:)

ocenił(a) film na 8
ftw_2

Oglądałem ten film w 1984 roku, w sierpniu, w gdyńskim kinie. Na 100% był to taki rok, bo wtedy byłem tam na wakacjach, na kolonii...

ocenił(a) film na 10
lukakramer

Jak mogłeś oglądać w 1984r Powrót Jedi skoro w Polsce ukazał się w 1985 r.

ocenił(a) film na 8
BELIAL71

Nie wiem. Sam tego nie mogę zrozumieć. W 1983 poszedłem do szkoły. Po skończeniu pierwszej klasy byłem na kolonii w Gdyni. Byliśmy tam na Powrót Jedi i to na pewno. Może był jakiś specjalny pokaz.

ocenił(a) film na 10
lukakramer

Może jakiś wakacyjny .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones