Plusy:
a) humor
b) BB-8
Minusy:
a) szkielet całej fabuly zerżnięty z Nowej Nadziei
b) czy Gwiezdne Wojny mogą być bardziej infantylne niż kiedykowliek? J.J. Abrams pokazal nam, że "tak". Niestety stało się to do tego stopnia, że widz ma wrażenei iż wiek głównych postaci to maksymalnie 12 lat.
c) w żadnej ze scen J.J. Abrams nie potrafil zbudować klimatu napięcia - scena śmierci Han Solo była calkiem zabawna.
d) gdzie się podziała potęga ciemnej strony mocy? (w SW7 nie ma mocy!)
e) w wielu miejscach Przebudzenie Mocy nieco gwalci zdrowy rozsądek i wprowadza wiele niekonsekwencji względem starych części:
- Finn po raz pierwszy z mieczem w ręku na równi toczy pojedynek z wyszkolonym uczniem Luke Skywalkera... (już pamijam kwestię że Finna nie otacza moc)
- Rey 3 minuty po odkryciu swojej mocy (bez żadnych szkoleń) staje się zdecydowanie silniejsza od Kylo Ren...
- mieczem świetlnym może posługiwać się każdy, na równi z wyszkolonymi wojownikami.